Surfcamp Peniche & Baleal: 18 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 18 surfcamps in Peniche & Baleal, Portugal: beoordeeld met 4.6/5, 5-8ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Praia do Baleal (10) · Supertubos (3) · Praia da Consolação (2) · Baleal (1) · Praia do Lagide (1) · Praia da Almagreira (1)

Maaltijden inbegrepen bij 10 van de 12 kampen die het vermelden. Yoga bij 11 kampen. Videoanalyse bij 12 kampen. Volgens de website van elk kamp.

In Peniche begon het Portugese surftoerisme: het eerste surfkamp van het land opende in 1993 in Baleal, en de World Surf League houdt haar Portugese wedstrijd nog altijd in Supertubos. Het schiereiland wijst twee kanten op tegelijk, en dat is de praktische reden om te komen. Als de ene kant vol wind staat of te groot is, is de andere dat meestal niet, en de kampen rijden er met busjes tussenheen.

Baleal of het stadje Peniche

Het schiereiland wijst twee kanten op tegelijk: waar je slaapt bepaalt naar welke kant je ’s ochtends loopt.

Baleal · Het best om te leren

Een zandsmalte met een beschutte baai aan de ene kant en een open strand aan de andere: je loopt het kamp uit en staat binnen twee minuten tot je heupen in het schuim. Hier liggen de meeste kampen · Beschutte baai voor beginners.

Peniche · Dichter bij Supertubos

Het stadje zelf: dichter bij Supertubos en Consolação, verder van de beginnersscene, voor wie al surft. Supertubos en Consolação · Meer stad, minder cursussen.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Peniche · 18 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen98%98%99%99%100%99%99%100%100%99%98%99%
Te klein0%0%0%0%0%1%1%0%0%0%0%0%
Te groot2%2%1%1%0%0%0%0%0%1%2%1%
Beginners (groene golven)66%65%68%77%86%91%94%93%86%75%65%67%
Gevorderden90%89%90%82%73%61%57%54%68%83%87%90%
Ervaren surfers83%83%79%64%47%35%29%30%45%67%77%83%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen, het hele jaar · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Vergeleken met de boei Monican01, op 30 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 1 punt per maand af.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Peniche kost

Van € 340 tot € 599 per persoon, mediaan € 522: de laagste prijs voor een week met surflessen die 6 van de 18 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • G3Store Surf Center · vanaf € 340 (7 nachten · gedeelde kamer · 5 surflessen · board en wetsuit)
  • Ethic'Surf House · vanaf € 430 (verblijf € 315 + surfcursus € 115 · 7 nachten · privékamer · niet inbegrepen (zelf koken) · 3 surflessen (6 u) · board en wetsuit)
  • PKSC Peniche Kite & Surf Center · vanaf € 495 (7 nachten · gedeelde kamer · 8 surflessen · board en wetsuit)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. G3Store Surf Center

    ★ 5/5 (394 beoordelingen) · Supertubos

    Surfcentrum aan de Avenida Monsenhor Bastos in Peniche, dat winkel, school en kamp verenigt dicht bij Supertubos.

  2. 2. Ethic'Surf House

    ★ 4.5/5 (64 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Klein surfhuis in Ferrel, op een kwartier lopen van de hoofdstranden van Baleal, gerund volgens een ecologisch model.

  3. 3. PKSC Peniche Kite & Surf Center

    ★ 4.2/5 (205 beoordelingen) · Supertubos

    Kite- en surfcentrum aan de baai van Cerro in Peniche, dat beide disciplines lesgeeft afhankelijk van wind en swell.

  4. 4. Baleal Surf Camp

    ★ 4.7/5 (272 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Het eerste surfkamp van Portugal, sinds 1993 aan de campingweg van Baleal. Lessen op het beschutte strand van Baleal, met onderdak in hostel en appartementen.

  5. 5. PURE Peniche

    ★ 4.8/5 (102 beoordelingen) · Baleal

    Een surfhuis naast Baleal in Peniche. Ontbijt inbegrepen. Yoga, SUP, videoanalyse, excursies en een sportschool horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Halfpension · Suite · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies · Fitness

  6. 6. Boa Onda Guesthouse

    ★ 4.8/5 (259 beoordelingen) · Praia da Consolação

    Gastenverblijf in Atouguia da Baleia, landinwaarts van het schiereiland Peniche, met surfpakketten voor de stranden in de omgeving.

  7. 7. Silver Coast Surf School

    ★ 5/5 (252 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Surfschool in Casais do Baleal met lessen en onderdak, met een van de hoogste Google-beoordelingen van Peniche.

  8. 8. SoulSurfcamp Portugal

    ★ 4.8/5 (135 beoordelingen) · Praia do Lagide · vanaf € 40 per nacht

    Appartementen met eigen keuken aan het strand van Lagide, op de punt van het schiereiland Baleal, met zeezicht en directe toegang tot het strand. Je boekt een heel appartement, een privékamer of een los bed in een kamer met stapelbedden; ontbijt is inbegrepen en elk appartement heeft een eigen keuken. Het kamp geeft vierdaagse surfcursussen in kleine groepen en privélessen, en verhuurt boards en wetsuits.

  9. 9. Alex Surf School

    ★ 4.7/5 (129 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Surfschool en hostel aan de Avenida do Mar in Baleal, met meerdaagse kampen en twee lessen per dag op het strand aan de overkant.

  10. 10. Peniche Surf Lodge

    ★ 4.7/5 (94 beoordelingen) · Supertubos

    Surflodge in de oude stad van Peniche, een korte wandeling van het strand Papoa en binnen bereik van Supertubos als die breekt. Lessen, onderdak en verhuur.

  11. 11. Baleal Guest House

    ★ 4.7/5 (80 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Ontspannen surfhostel op twee minuten van het strand van Baleal, voor wie een basis wil in plaats van een volledig kampprogramma.

  12. 12. Freesurf Camp & Hostel

    ★ 4.6/5 (88 beoordelingen) · Praia da Almagreira

    Familiegerund gastenverblijf met gecertificeerde surfschool in het dorp Ferrel, op 1,2 km van het strand van Almagreira, met buitenzwembad, lounge met open haard en een eetzaal met zeezicht. Alleen privékamers, van tweepersoonskamers tot familiekamers met stapelbedden, en een ontbijtbuffet bij elke boeking. De surfpakketten omvatten board, wetsuit en vervoer naar het strand; het advanced-pakket voegt videoanalyse en surfskatesessies toe. Aankomst kan elke dag.

    Skateboarden · Video-analyse

  13. 13. Shark's Lodge

    ★ 4.5/5 (174 beoordelingen) · Praia da Consolação

    Surflodge iets landinwaarts tussen Peniche en Consolação, met vervoer naar het strand dat die dag werkt.

  14. 14. Ferrel Surf House

    ★ 4.5/5 (264 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Familiesurfhuis op 50 meter van het strand van Baleal, in 2024 verhuisd naar de huidige plek aan zee. Kleine groepen en een rustige, huiselijke basis.

  15. 15. Surfers Lodge Peniche

    ★ 4.5/5 (616 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Designgericht surfhotel aan de boulevard van Baleal met zwembad en dakterras, de meest hotelachtige optie van de omgeving.

  16. 16. RIDE Surf Resort & Spa

    ★ 4.5/5 (302 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Surfresort met spa in Ferrel, een stap comfortabeler dan de hostels van de omgeving en toch dicht bij Baleal.

  17. 17. Peniche Surfcamp

    ★ 4.5/5 (320 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Gevestigd kamp aan de boulevard van Baleal, dat lesgeeft aan de beginnersvriendelijke noordkant van de smalte, met surf, onderdak en boardverhuur op één plek.

  18. 18. The Salty Peniche

    ★ 4.3/5 (125 beoordelingen) · Praia do Baleal

    Het huis van The Salty in Peniche, aan de boulevard van Baleal. Surf, yoga en een sociaal-wellnessformat; zusterpand van hun locaties in Ericeira en Cascais.

Supertubos is geen beginnersgolf

Supertubos breekt over een ondiepe zandbank en werpt een holle, snelle barrel. Het is de reden dat de WSL hierheen komt en ook de reden dat mensen gewond raken. In je eerste seizoen surf je Baleal Norte en Praia do Baleal, en dat is de juiste keuze. Zelfs de kampen die het dichtst bij Supertubos liggen, geven ergens anders les.

Wanneer je moet gaan

De kampen noemen eerst september en oktober, daarna april tot juni. De herfst brengt de swell terug terwijl het water de zomerwarmte nog vasthoudt, en na augustus wordt het rustiger. De winter werkt, maar is een andere reis: groter, kouder en met meer dagen waarop alleen de beschutte kant surfbaar is. Het water zit op 15-19 °C: een 3/2 dekt de nazomer en de herfst, en van ongeveer november tot mei wil je een 4/3.

Hoe je er komt

De luchthaven van Lissabon ligt op ongeveer 75 minuten rijden en de meeste kampen regelen een transfer. Er is een directe bus van Lissabon naar Peniche als je daar niet voor wilt betalen. Eenmaal hier is een auto optioneel in Baleal, want het strand ligt aan het eind van de straat, maar handig als je de condities langs de kust wilt volgen in plaats van te surfen wat er voor je ligt.

Veelgestelde vragen

Is Peniche geschikt voor complete beginners?

Ja, en dan specifiek in Baleal. De noordkant van de smalte is beschut zand met een zachte helling, en daar geeft elke school hier les. Supertubos, vijf kilometer verderop, is het tegenovergestelde en hoort niet bij een beginnerscursus.

Peniche of Ericeira?

Ericeira heeft constantere kwaliteit en riffen genoeg voor een heel World Surfing Reserve; Peniche heeft elke dag twee kusten om uit te kiezen, en dat telt zwaarder dan het klinkt als een week reizen op een slechte forecast stuit. Om te leren is Peniche bovendien de makkelijkere plek.

Heb ik een auto nodig?

In Baleal niet: daar liggen de kampen op een paar passen van het strand. In Peniche-stad is er meer aan. De meeste kampen rijden met het busje naar het strand dat werkt, en daar verblijf je nou juist voor in een kamp in plaats van in een hotel.

Surfcamps per bestemming