Surfcamp Lanzarote, Spanje: 6 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 6 surfcamps in Lanzarote, Spanje: beoordeeld met 4.9/5, 4-7ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Maaltijden inbegrepen bij 0 van de 3 kampen die het vermelden. Yoga bij 3 kampen. Videoanalyse bij 3 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Famara · 5 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Jun, Aug–Sep. De meeste dagen: Jul, Okt–Mei.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen63%56%60%69%79%90%84%89%92%82%66%65%
Te klein0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%1%
Te groot37%44%40%31%21%10%16%11%8%18%34%34%
Beginners (groene golven)8%9%10%18%30%41%28%39%45%29%19%11%
Gevorderden56%51%55%59%60%54%67%58%51%56%50%56%
Ervaren surfers74%73%72%55%41%26%39%31%29%45%61%69%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen maand op de meeste dagen · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Apr

De meeste dagen is de golf bij de piek hoger dan borsthoog op elke spot op onze lijst voor dit niveau. Ze liggen allemaal open voor de deining: verder naar binnen of in beschutte hoeken kunnen kleinere golven staan die het model niet ziet.

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Red Star Surf & Yoga zegt: "Famara beach is 6 km long, with different sections that work in different tide and swell conditions, so there is always a suitable spot for every level.". Onze cijfers geven hier in sommige maanden minder dagen voor eerste lessen: zie ze als richtlijn. (pagina van het kamp)

La Santa · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Apr–Okt. De meeste dagen: Nov–Mrt.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen83%81%83%89%96%98%98%99%99%94%84%84%
Te klein0%0%0%0%0%0%0%0%1%0%0%1%
Te groot17%19%17%11%4%2%2%1%0%6%16%15%
Beginners (groene golven)21%23%23%38%53%67%53%61%64%51%34%25%
Gevorderden74%71%75%72%68%58%71%60%54%67%67%73%
Ervaren surfers75%73%73%56%41%26%39%31%29%45%61%70%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mei–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Apr

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

  1. 1. Calima Surf Camp

    ★ 4.9/5 (1684 beoordelingen) · Playa de Famara

    Gevestigd kamp aan de boulevard van Famara, met lessen op het zes kilometer lange strand onder de Risco-kliffen en onderdak in het dorp.

    Yoga

  2. 2. Surf School Lanzarote Famara

    ★ 5/5 (322 beoordelingen) · Playa de Famara

    Surfkamp in het centrum van Caleta de Famara, met les op het strand op een minuut lopen en ritten met het busje naar de andere spots van het eiland.

    Yoga

  3. 3. Lanzasurf Famara

    ★ 4.9/5 (674 beoordelingen) · Playa de Famara · vanaf € 29 per nacht

    Surf- en yogakamp in de wijk van Famara, op een kort ritje van het strand, met kamers en weekpakketten.

    Yoga

  4. 4. Momo Surf Camp

    ★ 4.9/5 (235 beoordelingen)

    Een familiesurfschool in Caleta de Famara met een eigen surfkamp, die verblijven van vier, zeven of tien nachten aanbiedt met drie, vijf of zeven surflessen.

  5. 5. Red Star Surf & Yoga

    ★ 4.8/5 (471 beoordelingen) · Playa de Famara

    Surf- en yogakamp aan de boulevard van Famara met appartementen en villa’s, met cursussen voor alle niveaus door het winterse swellseizoen.

    Yoga

  6. 6. Kalufa Surf House

    ★ 4.8/5 (114 beoordelingen) · Playa de Famara

    Surfhuis in El Cuchillo bij La Santa, aan de rustigere noordwestkust, binnen bereik van Famara en de riffen rond La Santa.

    Yoga

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Lanzarote?

findsurfcamp.com vergelijkt 6 surfcamps in Lanzarote: Famara (5), La Santa (1).

Wat kost een surfweek in Lanzarote?

De goedkoopste gecontroleerde surfweek die we vonden kost € 435 per persoon bij Calima Surf Camp: 6-8 nachten met surflessen, zoals de site van het kamp het vermeldt. 1 van de 6 kampen hier publiceert een surfweekprijs die we hebben gecontroleerd. De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Lanzarote golven voor eerste lessen?

Famara: Bijna elke dag: Jun, Aug–Sep. De meeste dagen: Jul, Okt–Mei. La Santa: Bijna elke dag: Apr–Okt. De meeste dagen: Nov–Mrt. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Lanzarote?

In Famara is de zee tussen 18°C (65°F) in Mrt en 23°C (73°F) in Sep: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Welk vliegveld ligt het dichtst bij Lanzarote?

César Manrique-Lanzarote Airport (ACE) is voor alle kampen hier het dichtstbijzijnde vliegveld, ongeveer 30-35 minuten met de auto.

Surfcamps per bestemming