Surfcamp Cantabria, Spanje: 21 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 21 surfcamps in Cantabria, Spanje: beoordeeld met 4.7/5, 3-7ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Playa de Los Locos (2) · Playa de Oyambre (2) · Oyambre (2) · Playa de Loredo (1) · Playa de La Concha (1) · Playa de Somo (1) · Playa de Berria (1) · Playa de Latas (1) · Playa de Merón (1)

Maaltijden inbegrepen bij 14 van de 15 kampen die het vermelden (4 met volpension). Yoga bij 13 kampen. Videoanalyse bij 5 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Oyambre · 9 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen87%86%92%96%95%95%97%97%96%94%90%88%
Te klein0%0%2%2%5%5%3%3%3%3%1%1%
Te groot13%14%6%2%0%0%0%0%1%3%9%11%
Beginners (groene golven)49%49%62%75%83%84%87%88%79%71%51%51%
Gevorderden72%72%70%60%45%34%28%34%53%66%73%70%
Ervaren surfers72%71%58%41%27%17%12%16%32%48%69%66%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Dec · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Sep–Apr · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Mrt

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Planet Surf Camp San Vicente zegt: "on the rare occasion that the waves get too big here, we teach our lessons on the second beach, namely Oyambre beach". Onze cijfers komen daarmee overeen. (pagina van het kamp)

Somo · 5 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mrt–Dec. De meeste dagen: Jan–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen83%83%89%94%92%89%92%92%92%92%87%86%
Te klein1%1%2%4%7%11%8%7%7%4%2%2%
Te groot16%16%9%2%1%0%0%1%1%4%11%12%
Beginners (groene golven)46%46%59%72%77%75%79%79%74%66%49%48%
Gevorderden62%61%56%46%33%21%16%20%38%52%63%59%
Ervaren surfers61%61%46%30%16%9%6%9%21%36%57%56%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Okt–Mrt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Feb

De boei Santander offshore, op 40 km, heeft nog te weinig maanden aan metingen om deze cijfers te controleren: ze zijn een modelschatting.

Berria (Santoña) · 3 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mrt–Dec. De meeste dagen: Jan–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen83%84%90%93%91%89%90%91%91%92%89%87%
Te klein2%1%3%5%8%11%10%9%8%4%2%2%
Te groot15%15%7%2%1%0%0%0%1%4%9%11%
Beginners (groene golven)45%46%60%72%76%73%77%77%73%67%49%49%
Gevorderden62%61%55%44%31%19%16%19%36%50%62%59%
Ervaren surfers59%59%43%28%15%8%6%7%19%34%54%54%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Okt–Mrt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Feb

Vergeleken met de boei Bilbao-Vizcaya, op 39 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 5 punten per maand af.

Suances · 3 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Jun–Aug. De meeste dagen: Mrt–Mei, Sep–Okt. Golven vaak te groot: Nov–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen46%46%59%73%83%87%91%90%79%68%46%48%
Te klein0%0%2%2%4%4%3%3%3%2%1%1%
Te groot54%54%39%25%13%9%6%7%18%30%53%51%
Beginners (groene golven)12%13%20%34%47%55%62%58%39%26%14%16%
Gevorderden51%48%55%52%42%33%29%33%49%58%52%52%
Ervaren surfers75%74%61%44%30%18%13%17%34%51%70%68%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Jun–Aug · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Mrt–Apr, Okt–Jan · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Mrt

De boei Santander offshore, op 47 km, heeft nog te weinig maanden aan metingen om deze cijfers te controleren: ze zijn een modelschatting.

Ajo · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Jun–Aug. De meeste dagen: Mrt–Mei, Sep–Okt, Dec. Golven vaak te groot: Jan–Feb, Nov.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen47%47%60%73%84%88%91%90%80%68%48%50%
Te klein1%0%2%2%3%4%3%3%3%2%1%1%
Te groot52%53%38%25%13%8%6%7%17%30%51%49%
Beginners (groene golven)13%13%21%35%47%56%62%58%40%27%15%17%
Gevorderden37%37%43%42%37%29%26%30%41%45%36%36%
Ervaren surfers74%73%58%43%28%17%13%17%32%50%68%67%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Jun–Aug · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): geen maand op de meeste dagen · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Mrt

Vergeleken met de boei Bilbao-Vizcaya, op 49 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 10 punten per maand af.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Cantabria kost

Van € 270 tot € 1.175 per persoon, mediaan € 488: de laagste prijs voor een week met surflessen die 11 van de 21 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • La Curva Surf House · vanaf € 270 (6 nachten · gedeelde kamer · ontbijt · 6 surflessen · board en wetsuit)
  • Wavessound Surfhouse · vanaf € 354 (6 nachten · privékamer · 6 surflessen (12 u) · board en wetsuit)
  • Totora Surf House Suances · vanaf € 410 (gedeelde kamer · dagelijkse surfles · board en wetsuit)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. La Curva Surf House

    ★ 4.6/5 (196 beoordelingen) · Playa de Loredo

    Een klein surfhuis in Loredo van surfschool La Curva, met 5 kamers met stapelbedden en een zolderkamer met 6 bedden, een tuin, een veranda en een gedeelde keuken. De surftrips voor volwassenen combineren het huis met lessen op het strand van Loredo, van februari tot november.

  2. 2. Wavessound Surfhouse

    Klein surfhuis op een paar meter van de Playa de Berria in Santoña, gerund door een surfschool, met privé twee- en vierpersoonskamers voor maximaal 8 gasten, tv en wifi, een gedeelde badkamer en gebruik van de woon-eetkamer en de keuken. Het 7-daagse pakket (6 nachten, start op maandag) omvat 6 surfsessies van 2 uur in de ochtend, 12 uur in totaal, met instructeurs, alle materiaal en een sport-, ongevallen- en aansprakelijkheidsverzekering; er zijn ook pakketten voor een weekend, 4 en 5 dagen.

  3. 3. Totora Surf House Suances

    ★ 4.8/5 (41 beoordelingen) · Playa de La Concha

    Het huis van surfschool Totora in Suances ligt bij Playa de La Concha en de haven, met gedeelde kamers of tweepersoonskamers. Het surfkamp voor volwassenen combineert het verblijf met een les per dag en loopt het hele jaar, met juli en augustus als hoogseizoen.

  4. 4. Star Surf Camps Oyambre

    Tentensurfcamp op Camping Rodero in het natuurpark Oyambre, op tien minuten lopen van de Playa de Oyambre, open van 27 juni tot 19 september 2026, voor gasten doorgaans vanaf 18 (16-17 met toestemming van de ouders). Gasten delen een belltent met maximaal 2 anderen. De Surf Chill-week omvat 7 nachten, een surfcursus van 6 sessies (5 surflessen en 1 theorieles van elk 90 minuten) met board, leash en wetsuit tijdens de lessen, 6 ontbijtbuffetten met lunchpakket en 4 diners; bij Surf Deluxe komen er 5 yogasessies bij. Aankomst is op zaterdag.

  5. 5. Bio Surf Camp

    ★ 4.8/5 (258 beoordelingen) · Playa de Los Locos

    Een ecoglamping in Suances, van gedeelde tenten tot privéhutten, met sauna en gedeelde badkamers. Verblijven vanaf 2 nachten omvatten een surf- of suppcursus en ontbijt, van Pasen tot half september.

    Glamping · SUP

  6. 6. DreamSea Cantabria

    Een surfcamp op Camping El Helguero in Ruiloba, Cantabrië, 10 minuten met de shuttle van Playa de Oyambre, waar de lessen plaatsvinden. Alle maaltijden inbegrepen. Yoga, SUP, videoanalyse, excursies, een sportschool en wandelen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Glamping · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies · Fitness

  7. 7. Surf House Somo

    ★ 4.5/5 (1126 beoordelingen) · Playa de Somo

    De oudste surfschool van Spanje, sinds 1991 op het strand van Somo, huisvest haar gasten in een verbouwd stenen pand in het dorp, met eenpersoons-, twee-, drie- en vierpersoonskamers, elk met eigen badkamer. Verblijven zijn met ontbijt en dagelijks twee uur surfles inclusief materiaal, als pakket van 2, 5 of 7 nachten.

  8. 8. Surf Tribe Oyambre

    Een surfhuis in Oyambre. Ontbijt inbegrepen. Yoga, SUP, theorielessen en excursies horen bij het surfen. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Excursies

  9. 9. PURE Oyambre

    Een surfhuis in Oyambre. Halfpension inbegrepen. Yoga, skaten, SUP, excursies en wandelen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · Skateboarden · SUP · Excursies

  10. 10. elementsurf Strandhaus Oyambre

    Strandhuis op 150 meter van de Playa de Oyambre in het natuurpark Oyambre (San Vicente de la Barquera), met vierpersoons-, tweepersoons- en eenpersoonskamers, elk met eigen badkamer en uitzicht op zee of de bergen, plus een tuin en een yogaplatform. Het volledige weekpakket omvat 7 nachten, een surfcursus van 5 dagen en 20 uur met videoanalyse en 3 theorielessen, 7 dagen surfmateriaal, 7 ontbijten en 6 diners, 3 yogalessen en ophalen en terugbrengen in San Vicente. Aankomst en vertrek zijn op zaterdag; in 2027 is het strandhuis open van 1 mei tot 23 oktober.

  11. 11. Amigos Surf Camp

    ★ 5/5 (706 beoordelingen) · Playa de Oyambre

    Op gemeenschap gericht glamping-surfkamp in het natuurpark Oyambre in Cantabrië. Seizoenskamp (juni tot september) met handgemaakte eco-glampingtenten, all-inclusive maaltijden, gecertificeerde surfinstructie met maximaal 8 leerlingen per groep en yogasessies. Bekend om de familiesfeer, de duurzame instelling en een geld-terug-garantie voor beginners die na 5 lessen niet staan.

    Alle maaltijden · Glamping · Yoga

  12. 12. Los Locos Surf House

    ★ 4.8/5 (121 beoordelingen) · Playa de Los Locos

    Het huis van surfschool Los Locos staat op de landtong boven Playa de Los Locos in Suances, op een paar meter van het zand. Een dag omvat een bed, ontbijt, een les van twee uur en het materiaal; het huis is het hele jaar open voor volwassenen, behalve in juli, als het jeugdkamp er is.

  13. 13. Watsay Surf Camp

    ★ 4.6/5 (194 beoordelingen) · Playa de Berria

    Een surfhuis direct aan het strand van Berria bij Santoña, met 75 bedden in privé-tweepersoonskamers en gedeelde kamers voor vier of zes. Het programma voor volwassenen vanaf 18 combineert dagelijkse surflessen met verblijven van drie tot zes dagen, met zomer- en tussenseizoenprijzen van juni tot half oktober.

  14. 14. Latas Surf House

    Een groot surfhuis in Latas, aan de Somo-kant van de baai, voor 86 gasten in gedeelde kamers van vier en van acht tot tien, elk met eigen badkamer, plus familiekamers. Voor de eerste les van de dag staat er een ontbijtbuffet klaar; je betaalt per nacht en boekt surflessen erbij.

  15. 15. Planet Surf Camp San Vicente

    Het Spaanse kamp van Planet Surfcamps is een tentendorp met houten vloeren op Camping El Rosal in San Vicente de la Barquera, 80 meter van het strand, elke 4-persoonstent gedeeld door 2. De weken zijn volpension met 12 of 22 surflessen, voor gasten vanaf 18 (meestal 18 tot 35), van juni tot augustus.

    Alle maaltijden · Glamping

  16. 16. Ripstar Premium Surfcamp Oyambre

    Nederlands surfcamp met tipi's op een camping aan de baai van Oyambre, op loopafstand van de Playa de Oyambre, alleen voor volwassenen: 18+ in juli en augustus, 23+-weken in juni en september. Je slaapt in een gedeelde tipi voor 4 of een luxe tipi voor 2; het camp heeft een eigen sanitairgebouw, een surfbar en een keuken. De week omvat 7 nachten, 7 ontbijtbuffetten, een welkomstdiner, 5 surflessen van 1,5 uur met ISA-gecertificeerde instructeurs, 5 yogalessen, surfskateclinics en gebruik van surfboards en wetsuits; extra diners en een busreis vanuit Nederland kun je bijboeken. Inchecken is op zaterdag.

  17. 17. Berria Surf School

    Surfschool en surfhuis aan de Playa de Berria in Santoña, op 15 meter van het zand, met zes kamers met zeezicht (twee-, drie- en vierpersoons), een keuken, een tuin en een terras; in juli en augustus verblijven gasten ook in het Hostal de Berria. Het surfcamp voor volwassenen, in juni, augustus en september (juli is alleen voor jongeren onder de 18), omvat vol- of halfpension, 2 uur surfles 's ochtends en 2 's middags plus 4 uur vrij surfen onder begeleiding, met door de Spaanse surfbond gecertificeerde instructeurs, en soft- en epoxyboards en wetsuits voor het hele verblijf.

  18. 18. Surf Camp Costa Norte

    Appartementen van de surfschool aan de boulevard van San Vicente de la Barquera, op 50 meter van Playa de Merón: appartementen voor 6 personen (één slaapkamer met een stapelbed en twee eenpersoonsbedden, slaapbank in de woonkamer) en vier open lofts voor 6. Het surfkamp omvat dagelijks surf- of SUP-les (2 of 4 uur per dag) met instructeur, softboard en Rip Curl-wetsuit, verzekering en een afscheidsfeest met diploma; maaltijden naar keuze (alleen verblijf, ontbijt, halfpension of volpension), geserveerd in partnerrestaurants.

  19. 19. Loredo Surf House

    vanaf € 30 per nacht

    Surfhuis in het dorp Loredo, op minder dan 5 minuten lopen van het strand en tegenover een skatepark, met twee- en driepersoonskamers en familiekamers (eigen of gedeelde badkamer) en gedeelde kamers met 3 stapelbedden; gasten koken zelf in een gedeelde keuken, en er is een tuin met uitkijkpunt op de golven. De surfschool van de organisatie heeft een basis in het huis en de cursussen zijn te combineren met het verblijf: surflessen van 2 uur op de stranden van Somo en Loredo voor alle niveaus, met gediplomeerde instructeurs en maximaal 8 leerlingen per instructeur.

  20. 20. Latas Surf Lodge

    vanaf € 30 per nacht

    Surflodge in het dorp Loredo, op 10 minuten lopen van het strand, bedoeld voor stellen en groepen die rust zoeken. Alle twee-, drie- en vierpersoonskamers hebben een eigen badkamer, een ontbijtbuffet is inbegrepen, en er zijn een surfbar met groot terras en een eigen parkeerplaats. Cursussen van de eigen surfschool van de organisatie zijn te combineren met het verblijf: surflessen van 2 uur op de stranden van Somo en Loredo voor alle niveaus, met gediplomeerde instructeurs en maximaal 8 leerlingen per instructeur.

  21. 21. Ajo Natura Surf Camp

    Surfkamp in Ajo op een privéterrein van 18.000 m², op 100 meter van het strand Cuberris, met kamers van verschillende grootte (wie alleen komt, wordt ingedeeld op geslacht en leeftijd), een eetzaal, een lounge en sportvelden. Het kamp is alleen in de zomer open, van zaterdag tot zaterdag, en de weken voor volwassenen (18+, minderjarigen alleen met hun ouders) vallen in augustus. Het volwassenenkamp omvat 7 nachten met volpension, 24 uur surfles (2 uur 's ochtends en 's middags) met maximaal 6 leerlingen per instructeur, al het materiaal, surftheorie en verzekering.

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Cantabria?

findsurfcamp.com vergelijkt 21 surfcamps in Cantabria: Oyambre (9), Somo (5), Berria (Santoña) (3), Suances (3), Ajo (1).

Wat kost een surfweek in Cantabria?

Van € 270 tot € 1.175 per persoon, mediaan € 488: de laagste prijs voor een week met surflessen die 11 van de 21 kampen publiceren. De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Cantabria golven voor eerste lessen?

Oyambre: Bijna elke dag, het hele jaar. Somo: Bijna elke dag: Mrt–Dec. De meeste dagen: Jan–Feb. Berria (Santoña): Bijna elke dag: Mrt–Dec. De meeste dagen: Jan–Feb. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Cantabria?

In Oyambre is de zee tussen 13°C (55°F) in Mrt en 22°C (71°F) in Aug: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Welk vliegveld ligt het dichtst bij Cantabria?

Seve Ballesteros-Santander Airport (SDR) is voor alle kampen hier het dichtstbijzijnde vliegveld, ongeveer 25-60 minuten met de auto.

Surfcamps per bestemming