Surfcamp Asturias, Spanje: 6 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 6 surfcamps in Asturias, Spanje: beoordeeld met 4.8/5, 4-8ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Playa de Salinas (1) · Playa de Santa Marina (1)

Maaltijden inbegrepen bij 5 van de 5 kampen die het vermelden (1 met volpension). Yoga bij 3 kampen. Videoanalyse bij 1 kamp. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Ribadesella · 2 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden33%32%41%45%43%38%33%35%46%46%35%34%
Ervaren surfers84%84%73%57%38%25%18%23%44%64%79%79%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): geen maand op de meeste dagen · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Gijón · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mrt–Okt. De meeste dagen: Nov–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen78%78%88%95%97%98%99%99%97%93%83%83%
Te klein0%0%1%0%1%2%1%1%1%1%1%0%
Te groot22%22%11%5%2%0%0%0%2%6%16%17%
Beginners (groene golven)36%36%50%67%79%85%89%88%75%61%41%40%
Gevorderden72%71%76%71%55%45%38%43%66%75%75%73%
Ervaren surfers83%84%72%57%38%24%18%23%45%63%79%78%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Sep–Mei · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Vergeleken met de boei Cabo de Peñas, op 47 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 1 punt per maand af.

Llanes · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): De meeste dagen, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen81%80%82%78%68%60%61%61%73%81%83%80%
Te klein7%7%12%21%31%40%38%39%27%16%8%11%
Te groot12%13%6%1%1%0%1%0%0%3%9%9%
Beginners (groene golven)44%44%53%58%53%50%46%46%56%58%45%43%
Gevorderden36%36%28%18%9%5%3%4%14%22%38%36%
Ervaren surfers31%32%19%9%3%1%1%2%4%11%27%26%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Jun, Sep–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): geen maand op de meeste dagen · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): geen maand op de meeste dagen

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Salinas · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mei–Sep. De meeste dagen: Okt–Apr.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen53%52%67%80%89%93%95%94%86%76%55%56%
Te klein0%0%1%1%2%3%2%2%2%1%1%1%
Te groot47%48%32%19%9%4%3%4%12%23%44%43%
Beginners (groene golven)15%14%23%36%53%64%72%70%48%31%17%18%
Gevorderden49%47%57%59%51%43%38%40%57%61%50%49%
Ervaren surfers82%84%73%57%38%24%19%23%45%64%79%78%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mei–Aug · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Mrt–Mei, Sep–Nov · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Vergeleken met de boei Cabo de Peñas, op 25 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 4 punten per maand af.

San Juan de la Arena · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mrt–Okt. De meeste dagen: Nov–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen78%78%89%94%96%97%98%98%97%93%83%82%
Te klein0%0%1%1%2%3%2%2%2%1%1%1%
Te groot22%22%10%5%2%0%0%0%1%6%16%17%
Beginners (groene golven)35%36%50%65%78%84%88%87%75%60%40%39%
Gevorderden71%70%75%71%56%46%39%42%65%75%74%71%
Ervaren surfers82%84%73%57%38%24%19%23%45%64%79%78%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Okt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Sep–Mei · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Vergeleken met de boei Cabo de Peñas, op 22 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 3 punten per maand af.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

  1. 1. Cocos Surfhouse

    Surfhuis in San Juan de la Arena, op 300 meter van het strand, met privé-tweepersoonskamers, gedeelde kamers met stapelbedden en een tuin met barbecue. Het Surfcamp-tarief (vanaf 2 nachten) omvat het verblijf met naar keuze ontbijt, halfpension of volpension, dagelijks 2 uur surfles in groep met gediplomeerde instructeurs (maximaal 8 per instructeur), vervoer naar een elke dag ander strand op ongeveer 15 minuten, board en wetsuit ook 's middags, en foto's en video's. De lessen beginnen de dag na aankomst.

  2. 2. Salinas Surf Camp

    ★ 4.9/5 (290 beoordelingen) · Playa de Salinas

    Het hele jaar geopend surfkamp in Salinas, Asturië, gerund door een gedreven lokaal team en thuisbasis van Gala, de Europese kampioen hondensurfen. In een ruim huis met 4 verdiepingen en zeezicht op enkele meters van het strand, met all-inclusive pakketten met 2 surflessen per dag, yoga, surfskate, functionele training en volpension. Met licentie van de Asturische surfbond; het strand van Salinas levert bijna 300 dagen per jaar surfbare golven.

    Alle maaltijden · Yoga · Skateboarden · Fitness

  3. 3. Santa Marina Surf Camp

    ★ 4.7/5 (209 beoordelingen) · Playa de Santa Marina

    Een gerestaureerde indiano-villa tegenover het strand van Santa Marina in Ribadesella, met tweepersoonskamers en kamers voor drie tot zes met gedeelde badkamers. De kampen voor volwassenen, meestal 25 tot 40 jaar, omvatten kamer, ontbijt, lessen en materiaal, in lente- en herfstweekenden, lange weekenden en weken in augustus en september.

  4. 4. Surf Camp Ribadesella

    Surfkamp in Ribadesella waarvan het hoofdgebouw, Surf Palace, in de eerste lijn aan Playa de Santa Marina staat, met gedeelde kamers, een terras en tuin; is het vol, dan verblijven gasten in Villa Pilar, een hostel op 10 minuten lopen van het strand. De volwassenenweek (7 dagen/6 nachten, alleen volwassenen, zonder groepen minderjarigen) omvat 6 overnachtingen, dagelijks 2 uur surfles ingepland rond de getijden, ontbijt, middagactiviteiten, board en wetsuit na de les, verzekering en een herinneringsvideo.

  5. 5. Gijón Surf Hostel

    Surfhostel in Gijón aan de Camino de las Higueras, vlak bij het strand, verspreid over vier verdiepingen met gedeelde en privékamers, twee ingerichte keukens, een fitnessruimte en een terras met tuin en barbecue. Open van maart tot november; het surfkamp wordt per nacht geprijsd en omvat per geboekte nacht één surf- of paddlesurfles van 2,5 uur (maximaal 8 personen per instructeur, instructeurs erkend door de surfbond), ontbijt, één surfskatesessie, gebruik van surfmateriaal buiten de lesuren, verzekering en een fotoreportage.

  6. 6. Llanes Surf Paradise

    Plattelandshostel in Cardoso, Llanes, op een omheind terrein met 1.000 m² tuinen en een barbecue, met kamers met airco voor 3 tot 10 personen, sommige met eigen badkamer; de school heeft een vaste basis op Playa de San Antolín. Het surfkamp van 7 dagen en 6 nachten omvat ontbijt, dagelijks ongeveer 2,5 uur surfles met gediplomeerde instructeurs onder leiding van een coach met niveau 2, materiaal de hele dag op het strand, verzekering, en paddlesurfen, surfskaten en snorkelen; de lessen zijn in het Engels of Spaans. Het hostel ontvangt ook kampen voor kinderen van 8 tot 16 jaar.

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Asturias?

findsurfcamp.com vergelijkt 6 surfcamps in Asturias: Ribadesella (2), Gijón (1), Llanes (1), Salinas (1), San Juan de la Arena (1).

Wat kost een surfweek in Asturias?

De goedkoopste gecontroleerde surfweek die we vonden kost € 532 per persoon bij Cocos Surfhouse: 6-8 nachten met surflessen, zoals de site van het kamp het vermeldt. 1 van de 6 kampen hier publiceert een surfweekprijs die we hebben gecontroleerd. De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Asturias golven voor eerste lessen?

Gijón: Bijna elke dag: Mrt–Okt. De meeste dagen: Nov–Feb. Llanes: De meeste dagen, het hele jaar. Salinas: Bijna elke dag: Mei–Sep. De meeste dagen: Okt–Apr. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Asturias?

In Ribadesella is de zee tussen 13°C (55°F) in Feb en 21°C (70°F) in Aug: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Welk vliegveld ligt het dichtst bij Asturias?

Asturias Airport (OVD) is voor 5 van de 6 kampen hier het dichtstbijzijnde vliegveld, ongeveer 10-85 minuten met de auto.

Surfcamps per bestemming