Surfcamp Algarve, Portugal: 28 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 28 surfcamps in Algarve, Portugal: beoordeeld met 4.8/5, 4-8ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Praia do Tonel (3) · Praia do Amado (1) · Monte Clérigo (1) · Raposeira (1) · Algarve (1) · Praia da Luz (1) · Praia do Beliche (1) · Praia da Arrifana (1) · Praia da Mareta (1) · Arrifana (1)

Maaltijden inbegrepen bij 23 van de 25 kampen die het vermelden (4 met volpension). Yoga bij 21 kampen. Videoanalyse bij 8 kampen. Volgens de website van elk kamp.

De Algarve bestaat uit twee kusten die elkaar in een hoek ontmoeten. De westkust ligt op de open Atlantische Oceaan en vangt alles op wat die stuurt; de zuidkust, om de hoek voorbij Sagres, is beschut en veel kleiner. Vrijwel elk kamp hier is om dat feit heen gebouwd: ze rijden je naar de kant die werkt, en de week die je krijgt hangt meer af van de forecast dan van het kamp dat je boekte.

Sagres, de westkust of Lagos

Twee kusten ontmoeten elkaar in een hoek: je basis bepaalt hoe ver je rijdt als de forecast een kant kiest.

Sagres · Beide kusten in 20 min

De zuidwestpunt: Tonel en Beliche liggen op het westen, Mareta op het zuiden, en je kunt ze alle drie bekijken voor het ontbijt. Hier liggen de meeste kampen · West- en zuidkust dichtbij.

The west coast · Rauwe Atlantische Oceaan

Arrifana en Amado vangen de swell van de open oceaan zonder iets ertussen: de beste golven van de regio op een gematigde dag. Arrifana en Amado · De grootste, wildste stranden.

Lagos & the south · Stad en zacht water

Grotere plaatsen, restaurants en nachtleven, met kleinere beschutte golven: het comfortabele uiteinde van de Algarve. De zachtste golven · Het meest te doen buiten het water.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Sagres · 10 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen96%96%96%97%97%96%96%96%96%97%96%94%
Te klein1%1%2%3%3%4%4%4%4%2%3%2%
Te groot3%3%2%0%0%0%0%0%0%1%1%4%
Beginners (groene golven)66%67%75%82%92%92%92%92%90%84%77%67%
Gevorderden81%80%79%63%46%33%29%28%40%62%72%78%
Ervaren surfers68%66%59%41%22%11%8%9%18%39%52%63%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen, het hele jaar · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Okt–Apr · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Nov–Mrt

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Aljezur · 8 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mei–Sep. De meeste dagen: Okt–Apr.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen57%58%66%78%92%97%99%98%94%78%66%61%
Te klein0%0%0%1%0%0%0%0%0%0%1%0%
Te groot43%42%34%21%8%3%1%2%6%22%33%39%
Beginners (groene golven)7%7%9%18%31%44%47%50%38%21%15%9%
Gevorderden53%53%62%65%67%58%56%54%61%64%58%57%
Ervaren surfers85%83%81%64%46%33%26%26%40%63%74%83%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Aug · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Inclusief Amoreira, waar de kampen zeggen les te geven (6,9 km).

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Lagos · 6 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): De meeste dagen: Okt–Apr. Golven vaak te klein: Mei–Sep.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen75%71%69%63%46%35%21%19%32%53%55%69%
Te klein24%29%29%36%54%65%79%81%68%47%44%30%
Te groot1%0%2%1%0%0%0%0%0%0%1%1%
Beginners (groene golven)61%56%57%54%40%31%18%17%30%46%50%56%
Gevorderden54%55%49%32%15%6%2%2%9%30%39%50%
Ervaren surfers35%35%26%15%3%2%0%0%2%15%22%33%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Nov–Apr · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Dec–Feb · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): geen maand op de meeste dagen

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Burgau · 3 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): De meeste dagen: Dec–Apr. Golven vaak te klein: Mei–Nov.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen69%66%64%56%41%31%18%16%27%48%49%61%
Te klein29%33%35%43%58%69%82%84%73%51%51%36%
Te groot2%1%1%1%1%0%0%0%0%1%0%3%
Beginners (groene golven)66%61%59%53%40%28%15%13%26%45%45%54%
Gevorderden58%58%52%35%17%7%4%5%12%33%45%56%
Ervaren surfers38%37%28%17%4%1%0%1%4%16%26%36%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Dec–Apr · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Dec–Mrt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): geen maand op de meeste dagen

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Carrapateira · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mei–Sep. De meeste dagen: Okt–Apr.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen56%58%66%78%92%97%99%98%94%78%66%60%
Te klein0%0%1%1%1%0%0%0%0%0%1%1%
Te groot44%42%33%21%7%3%1%2%6%22%33%39%
Beginners (groene golven)13%14%15%32%48%63%66%67%54%33%24%15%
Gevorderden53%52%61%64%66%58%56%54%61%63%57%55%
Ervaren surfers84%82%80%63%46%32%26%26%40%62%72%81%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Jun–Sep · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Apr

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Algarve kost

Van € 295 tot € 1.535 per persoon, mediaan € 495: de laagste prijs voor een week met surflessen die 17 van de 28 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • Amado Surf Camp · vanaf € 295 (ontbijt · dagelijkse surfles · board en wetsuit)
  • Surf Tribe Algarve Surf House · vanaf € 384 (7 nachten · ontbijt · 5 surflessen (7.5 u) · board en wetsuit)
  • Sagres Surf Camp · vanaf € 395 (bed in slaapzaal · ontbijt · dagelijkse surfles · board en wetsuit)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. Amado Surf Camp

    ★ 4.4/5 (280 beoordelingen) · Praia do Amado

    Kamp bij Praia do Amado nabij Carrapateira, een van de constantste beach breaks van de Costa Vicentina.

  2. 2. Surf Tribe Algarve Surf House

    Het huis van The Surf Tribe naast Monte Clérigo, het strand bij Aljezur aan de westkust van de Algarve. Ontbijt is inbegrepen, en yoga en uitstapjes zijn de enige vaste extra's. Aankomstdata zijn flexibel in plaats van wekelijks.

    Alle maaltijden · Glamping · Yoga · Excursies

  3. 3. Sagres Surf Camp

    Surfhuis in een oud vissershuis met blauwe tegels aan de voorkant, vlak bij het strand Mareta in Sagres, met privékamers en slaapzalen. De week omvat ontbijt, twee surflessen per dag in groepen per niveau, al het materiaal, dagelijks vervoer naar de spots en verzekering, en sluit af met een barbecue. 's Avonds kook je in het huis of ga je uit eten in Sagres.

  4. 4. Sagres Natura Surf Camp

    ★ 4.8/5 (229 beoordelingen) · Praia do Tonel

    Gevestigd kamp en hostel in Sagres, op een korte wandeling van Tonel en het centrum.

  5. 5. Algarve Adventure Arrifana

    ★ 4.7/5 (82 beoordelingen)

    Het surfhuis Arrifana Point View van Algarve Adventure ligt op 250 m van de oceaan en 850 m van het strand van Arrifana, met kamers voor 2, 3 en 4 personen die allemaal een eigen badkamer hebben, een gedeelde keuken, een stenen pizzaoven en barbecue in de tuin en terrassen met zeezicht. Je kiest zelf hoe lang je blijft: per 3 nachten is één les bij de eigen surfschool inbegrepen (max. 6 leerlingen), en boards en wetsuits zijn altijd te gebruiken.

  6. 6. Wavy Surf Camp

    ★ 4.8/5 (763 beoordelingen) · Praia do Tonel

    Surfkamp buiten Sagres met onderdak en dagelijks vervoer naar de kust die werkt, west of zuid.

  7. 7. Mission To Surf

    ★ 4.6/5 (589 beoordelingen)

    De Surfvilla van Mission To Surf in Vale da Telha, Aljezur, heeft een zwembad met bar, een gedeelde keuken, een tuin met grote barbecue en meerpersoons- en tweepersoonskamers met gedeelde badkamers. De week omvat 5 dagen les van ongeveer 3 uur (theorie en praktijk, max. 8 leerlingen per groep) met gediplomeerde instructeurs, videotraining, board en wetsuit, vervoer naar het strand en ophalen in Lagos. Gasten koken zelf; ontbijt is bij te boeken.

  8. 8. Algarve Surf Camp Sagres

    ★ 4.9/5 (222 beoordelingen) · Praia do Tonel

    Kamp en hostel in Sagres op de zuidwestpunt van Portugal, waar de west- en zuidkust elkaar ontmoeten en er meestal iets werkt.

  9. 9. WAVE CULTURE Surf Lodge Burgau

    ★ 4.8/5 (37 beoordelingen)

    De surflodge van WAVE CULTURE ligt in de oude kern van Burgau, op een paar meter van het strand, met eenpersoons- en tweepersoonskamers met zeezicht die een keuken, badkamer en terras delen, een studio en een surfhuis van drie verdiepingen op 150 m afstand. Een week omvat 7 nachten met ontbijtbuffet op het zonneterras. Surfles bij partnerschool International Surf School boek je apart: 2-3 uur per dag, maandag tot vrijdag, met vervoer en max. 8 leerlingen per instructeur.

  10. 10. PURE Algarve

    Een surfhuis naast Raposeira in de Algarve. Ontbijt inbegrepen. Yoga, skaten, SUP, massages, excursies, een sportschool en wandelen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Halfpension · Suite · Glamping · Yoga · Skateboarden · SUP · Massage · Excursies · Fitness

  11. 11. WAVE CULTURE Surf Camp Sagres

    Het surfcamp van WAVE CULTURE in Sagres biedt plaats aan maximaal 13 gasten en ligt op 3 minuten lopen van het dichtstbijzijnde surfstrand en dicht bij het centrum, met privé-tweepersoonskamers en slaapzalen met gedeelde badkamers, kamers met upcycled meubels en een zonneterras. De weekprijs omvat ontbijt en een surfcursus van 5 dagen, maandag tot vrijdag, met board, wetsuit en vervoer naar de stranden, gegeven met partnerschool International Surf School.

  12. 12. PURE Lodge Algarve

    De Algarve-lodge van PURE, met ontbijt inbegrepen. Het programma naast het water is breed, met massages, wandelen, skaten, een sportschool, yoga, SUP en uitstapjes naast het surfen.

    Halfpension · Suite · Glamping · Yoga · Skateboarden · SUP · Massage · Excursies · Fitness

  13. 13. Arrifana Surf Lodge

    ★ 4.8/5 (168 beoordelingen)

    Surflodge in Vale da Telha, Aljezur, op minder dan 5 minuten rijden van het strand van Arrifana, gerund door de hosts Aldo en Sarah, wier surfschool de lessen geeft. De lodge heeft 4 privékamers en een gedeelde kamer met stapelbedden, twee terrassen met uitzicht op de Atlantische Oceaan, een plonsbad en een yogaterras. Het pakket van 7 nachten omvat 12 surfsessies van minstens 90 minuten, materiaal, dagelijks ontbijt, 6 lunchbuffetten, 4 diners en ophalen in Aljezur.

  14. 14. Algarve Watersport Surf Camp

    ★ 4.9/5 (764 beoordelingen)

    Algarve Watersport organiseert sinds 2006 camps in Lagos. Surfgasten verblijven in The Kitehouse, het terrein met zwembad van de organisatie op 5 minuten lopen van het strand, in gemengde slaapzalen met gordijnen rond de stapelbedden, of tegen meerprijs in een bungalow, appartement of twinkamer. De week omvat 7 ontbijten en 6 diners in het eigen Wake Park, 5 dagen les met ASI-gecertificeerde instructeurs (max. 6 per groep), materiaal, dagelijks yoga en vervoer naar het strand.

  15. 15. Karma Surf Retreat Algarve

    ★ 4.9/5 (25 beoordelingen)

    De villa van Karma Surf Retreat tussen Lagos en Sagres kijkt uit over golfbaan Parque da Floresta en heeft 5 kamers met airco (4 met directe toegang tot het zwembad), een zwembad van 5 x 10 m, terrassen en een open haard; de hosts zijn Jamie en Sabine. De week Surf & Yoga omvat 5 surflessen van 1,5 uur met board, wetsuit en shuttle, 10 yogalessen van een uur, een biologisch ontbijtbuffet, vegetarische lunches en een welkomstdiner.

  16. 16. Surf Spirit Habitat Algarve

    Off-grid ecoretreat op een boerderij van 60.000 m² in de heuvels landinwaarts van Aljezur, 20-25 minuten rijden van het strand, gerund door Janina en Markus, met 7 treehouse-glampingtenten op verhoogde houten platforms, een natuurzwembad en een yogadek op de heuveltop, voor maximaal 16 gasten. De week Surf, Yoga & Create omvat 5 surflessen van 2,5 uur met theorie en vervoer, een videoanalyse, 10 yogalessen en 5 lunches.

  17. 17. Tiny Whale Surf Lodge

    ★ 4.9/5 (195 beoordelingen)

    Surfcoachinglodge in Colinas Verdes, een dorp op het platteland 10 km van Lagos, met kamers met eigen badkamer, bird-hide-hutten, canvas tenten en een A-frame rond een zoutwaterzwembad, plus jacuzzi, houtgestookte sauna en yogastudio in de tuin. De Signature Surf-week omvat 5 coachingdagen met je eigen coach (maximaal 4 leerlingen per coach), videocoaching, surfskatesessies, dagelijks ontbijt, 5 lunches en 3 driegangendiners van de eigen chef.

  18. 18. TSE Surf Mansion Lagos

    ★ 4.9/5 (287 beoordelingen)

    The Surf Experience (TSE) opende in 2023, na 26 jaar in Vila Catarina, de Surf Mansion net buiten Lagos: een villa met groot zwembad, meer dan 100 sinaasappelbomen, sauna, hot tub en ijsbad, en kamers met eigen badkamer en vloerverwarming, plus een eenvoudiger cottage. De week omvat dagelijks ongeveer 2,5 uur les, board en wetsuit, twee keer per week videoanalyse en alle maaltijden behalve twee diners buiten de deur in Lagos.

  19. 19. Soul & Surf Portugal

    ★ 4.9/5 (176 beoordelingen) · Praia da Luz · vanaf € 159 per nacht

    Retraite bij Lagos dat surfen combineert met yoga en weken op een rustiger tempo, op een quinta landinwaarts van Praia da Luz.

  20. 20. Vida Boa Lodge

    ★ 4.9/5 (147 beoordelingen)

    Gastenverblijf in Montinhos da Luz, tussen Lagos en Praia da Luz, met twin-, tweepersoons- en driepersoonskamers en slaapzalen, allemaal met eigen badkamer en balkon, een zwembad van 12 m, een buitenbar en een grasveld voor yoga. De surf- en yogaretreat voor maximaal 16 gasten omvat 7 nachten, 7 ontbijten, 5 lunches en 5 diners, 5 surflessen met board, wetsuit en vervoer, 8 yogalessen, 4 meditaties en 2 begeleide kustwandelingen.

  21. 21. Good Feeling Surf Camp & Hostel

    ★ 4.8/5 (276 beoordelingen)

    Surfhostel in het dorp Raposeira, tussen Sagres en Lagos, verbonden aan Good Feeling Surf School, die sinds 1997 in de surfwereld werkt en gecertificeerd is door de Portugese surfbond. Er zijn een zwembad, een volledig uitgeruste keuken, een barbecueplek en terrassen met hangmatten; je slaapt in een slaapzaal, een houten bungalow voor twee met gedeelde badkamer of een privéstudio. Het pakket van 7 nachten omvat 7 ontbijten, 5 surflessen, materiaal en vervoer naar het strand.

  22. 22. Jho'La Surf Camp

    ★ 4.9/5 (83 beoordelingen)

    Surfcamp in het centrum van Praia da Luz, gerund door de eigenaar, op korte loopafstand van het strand, voor maximaal 10 gasten, met gedeelde, twin- en privékamers en een zoutwaterzwembad. Het werd opgericht door Francisco, mariene bioloog en surfinstructeur, en werkt samen met Future Eco Surf School. De week Surf & Stay omvat dagelijks ontbijt, 5 lunchpakketten, twee zelfgemaakte Portugese diners en 5 dagen les van 3 uur met materiaal en vervoer.

  23. 23. Hostel on the Hill

    ★ 4.8/5 (125 beoordelingen) · Praia do Beliche

    Klein hostel in de heuvels bij Raposeira, tussen Sagres en Lagos, dat surfen combineert met wandelen op de Rota Vicentina.

  24. 24. Arrifana Surf Camp

    ★ 4.7/5 (330 beoordelingen) · Praia da Arrifana

    Surfschool en kamp boven Praia da Arrifana in Aljezur, aan de open westkust van de Algarve.

  25. 25. Mayla Surf House

    ★ 4.7/5 (90 beoordelingen)

    Familievilla in Vale da Telha, Aljezur, zo'n 4 km van de stranden Arrifana, Monte Clérigo en Amoreira, met drie privékamers en twee gedeelde kamers voor maximaal vier personen, een woonkamer met open haard en een tuin met zwembad. Het Basic Surf Package, vanaf 3 nachten, omvat ontbijt, elke dag een surfles van 2 uur vanaf de eigen surfbasis op het strand van Amoreira, board en wetsuit en vervoer naar het strand.

  26. 26. Chicks on Waves

    ★ 4.7/5 (28 beoordelingen)

    Surf- en yogaretreat alleen voor vrouwen, sinds 2008, in One Life Lodge, de eigen villa van 540 m² van de organisatie boven de kust bij Burgau, met 9 slaapkamers, een groot zwembad, een infraroodsauna en een yogaterras op het dak. De retreats hebben vaste data; de week Surf & Yoga omvat 6 nachten, 5 surflessen met vervoer en materiaal, 5 yogalessen, dagelijks ontbijt, 5 lunches en 5 diners. Wie alleen reist, deelt een twinkamer met een andere vrouw of boekt een eenpersoonskamer.

  27. 27. Sagres Sun Stay

    ★ 4.5/5 (519 beoordelingen) · Praia da Mareta

    Hostel en surfkamp aan de rand van Sagres met slaapzalen, privékamers en een villa, met lessen voor alle niveaus.

  28. 28. Surf Tribe Algarve Glamping

    vanaf € 889 per trip

    Een surfhuis naast Arrifana in de Algarve. Ontbijt inbegrepen. Yoga, SUP, massages, videoanalyse en excursies horen bij het surfen. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Glamping · Yoga · SUP · Massage · Video-analyse · Excursies

De westkust ligt volledig open

Arrifana, Amado en Bordeira vangen de rauwe Atlantische swell zonder iets ertussen. Op een gematigde dag horen ze bij de beste beach en point breaks van Europa; op een grote dag lopen ze helemaal dicht en rijdt iedereen om naar het zuiden. Daarom telt een kamp met busje hier zwaarder dan op een plek met één betrouwbaar strand: je kunnen verplaatsen ís het product.

Wanneer je moet gaan

September tot november is de beste periode: de herfstswell komt binnen, het water is nog 18-20 °C en de zomerdrukte is weg. Maart tot mei werkt ook, met minder mensen en wisselvalliger condities. Hoogzomer is het zwakste venster voor surf al is het het drukste voor toerisme: de westkust kan dagenlang vlak liggen en de zuidkust is dat meestal.

Hoe je er komt

Faro is de luchthaven, en het is ongeveer 90 minuten naar Sagres, minder naar Lagos en Portimão. Er zijn bussen, maar aan de westkust zijn ze traag en zeldzaam; de meeste kampen hebben transfers inbegrepen of regelen ze. Verblijf je in Sagres en wil je beide kusten op eigen houtje surfen, dan verdient een auto zich terug.

Veelgestelde vragen

Is de Algarve geschikt voor beginners?

Op de juiste plekken en op het juiste moment wel: de stranden aan de zuidkust bij Lagos en Portimão zijn zacht, en de kampen in Sagres brengen beginners naar Mareta of Beliche als het westen te groot is. De open stranden van de westkust zijn geen plek om te beginnen.

Sagres of Lagos?

Sagres als het om de surf gaat: beide kusten liggen dichtbij en het stadje is klein en op surfen gericht. Lagos als je een echte stad wilt met restaurants en nachtleven en het niet erg vindt naar de betere golven te rijden.

Hoe verhoudt het zich tot Peniche of Ericeira?

De Algarve is warmer, droger en heeft het voordeel van twee kusten, maar de golven zijn minder constant goed dan de riffen van Ericeira. Van de drie is het de betere winteroptie als je zon bij je surf wilt.

Surfcamps per bestemming