Surfcamp Taghazout, Marokko: 41 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 41 surfcamps in Taghazout, Marokko: beoordeeld met 4.7/5, 5-8ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Anchor Point (7) · Banana Beach (7) · Aourir (3) · Tamraght (2) · Almugar (1) · Tamraght Beach (1) · Panorama (1) · Devil's Rock (1)

Maaltijden inbegrepen bij 37 van de 37 kampen die het vermelden (31 met volpension). Yoga bij 36 kampen. Videoanalyse bij 14 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Taghazout is waar Europa in de winter gaat surfen. Drie dorpen liggen langs tien kilometer van dezelfde kust (Taghazout, Tamraght en Aourir) en samen hebben ze een reeks rechterpoints die maandenlang breken zodra de Atlantische Oceaan aanslaat. De kampen liggen zo dicht bij elkaar dat het dorp dat je kiest de week meer verandert dan het kamp.

Taghazout · De levendigste scene

Het levendige dorp: cafés, boardverhuur, en Anchor Point en Panorama op loopafstand. De klassieke surfstadweek. Points op loopafstand · De meeste cafés en het meeste nachtleven.

Tamraght · Het best voor beginners

Tien minuten zuidelijker en rustiger, pal naast Banana Beach, de zandige beginnersspot waar de hele regio leert. Naast Banana Beach · Rustigere avonden.

Aourir · De goedkoopste bedden

Een gewoon werkstadje met het minste surftoerisme en de laagste prijzen. De kampen hier rijden je naar dezelfde spots. De laagste prijzen van de streek · Echt Marokkaans stadsleven.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Taghazout · 41 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Mei–Okt. De meeste dagen: Nov–Apr.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen72%69%73%78%87%93%94%97%95%87%74%75%
Te klein0%0%0%0%0%0%0%0%1%0%0%0%
Te groot28%31%27%22%13%7%6%3%4%13%26%25%
Beginners (groene golven)47%47%51%61%71%80%84%87%83%71%55%52%
Gevorderden84%84%88%85%79%74%82%70%68%78%77%85%
Ervaren surfers79%77%77%70%58%45%49%41%43%58%69%75%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Mrt–Dec · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Mei

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Surf Star Morocco zegt: "there is only about 2 days per year usually when the surf is too big to go in". Onze cijfers geven hier meer dagen die te groot zijn voor eerste lessen: zie ze als richtlijn. (pagina van het kamp)

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Taghazout kost

Van € 449 tot € 899 per persoon, mediaan € 541: de laagste prijs voor een week met surflessen die 24 van de 41 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. Surf Berbere

    ★ 4.2/5 (419 beoordelingen) · Anchor Point

    Kamp in Taghazout, vernoemd naar de Berberse kust waaraan het ligt, met lessen op Anchor Point en de beach breaks in de buurt.

  2. 2. Adventurekeys Surf Camp - Coworking Space - Yoga Retreat

    ★ 4.5/5 (404 beoordelingen) · Anchor Point

    Slaapzalen en privékamers in een surfhuis naast Anchor Point in Taghazout. Alle maaltijden inbegrepen. Aankomstdata zijn flexibel.

  3. 3. Desert Surf Camp - Aourir

    ★ 4.9/5 (663 beoordelingen) · Anchor Point

    Kamp in Aourir, het werkstadje aan de zuidkant van de cluster, waar bedden minder kosten en het surftoerisme het minst voelbaar is.

  4. 4. Desert Surf Camp - Tamraght

    ★ 4.8/5 (324 beoordelingen) · Banana Beach

    Het huis van Desert Surf Camp in Tamraght, naast Banana Beach aan het beginnersvriendelijke uiteinde van de kust.

  5. 5. Salt House Morocco

    ★ 4.8/5 (452 beoordelingen) · Banana Beach

    Surfkamp en yogahuis in Tamraght, een korte wandeling van Banana Beach, de zandige spot waar de hele regio leert.

  6. 6. Pro Surf Morocco

    ★ 4.8/5 (384 beoordelingen) · Banana Beach

    Surf- en yogakamp in Tamraght met dagelijks vervoer naar de spot van de regio die werkt.

  7. 7. Sunset Surfhouse Morocco

    ★ 4.9/5 (307 beoordelingen) · Banana Beach

    Voordelig surfhuis in Tamraght, in het beginnershart van de regio. Banana Beach levert lange golven op borsthoogte die het hele winterseizoen schoon en vergevingsgezind blijven.

  8. 8. Wave Gypsy Surf & Yoga

    ★ 4.8/5 (79 beoordelingen) · Banana Beach

    Surf- en yogahuis in de zijstraten van Tamraght, gebouwd als een Berberse kusthuis met betegelde patio’s en traditionele kunst. Flexibele aankomst en pakketten vanaf vijf nachten.

  9. 9. ChillOut Surf Camp

    Surfhostel in Tamraght, aan de baai van Taghazout, met gedeelde kamers, eenpersoonskamers en appartementen, een zwembad, een panoramaterras en een restaurant. Het All Inclusive Package van 7 nachten in een gedeelde kamer omvat drie maaltijden per dag, dagelijks 2 uur surfles met ISA-gecertificeerde instructeurs (6 leerlingen per instructeur), board en wetsuit, vervoer naar de spots, twee yogalessen van 1 uur per week, uitstapjes naar Paradise Valley en de soek van Agadir, en een enkele rit van of naar de luchthaven of het busstation van Agadir.

  10. 10. Skate Surf Camp Morocco

    Surfriad in Tamraght, sinds 2012 door een familie gerund, op 5-8 minuten lopen van Devil's Rock, rond een binnenplaats met een houten skate-miniramp, met een dakterras en gedeelde of privékamers. Het Surf Coaching-pakket van 8 dagen en 7 nachten omvat verblijf, ontbijt, lunch en diner, 5 surflessen met coaching in groepen van maximaal 6 per coach, board en wetsuit, dagelijks vervoer naar de spots en transfers van en naar de luchthaven en het busstation van Agadir. Surf & Skate voegt 3 skatelessen op de ramp toe, Surf & Yoga 3 yogasessies op het dakterras.

  11. 11. Holy Surf Morocco

    Surfcamp op een rustige plek in Tamraght met uitzicht op het strand en de oceaan, met drie appartementen met airco, een mastersuite, twee juniorsuites, privé- en gedeelde kamers en een groot dakterras. Het pakket Surf Coaching (vanaf 4 nachten, aankomst op elke dag) gaat uit van 7 nachten met 6 surfdagen en omvat transfers van de luchthaven of het busstation van Agadir, ontbijt, een lunch met sandwich of salade en diner, 2 uur les plus begeleid surfen in de middag (niet op de aankomst- of vertrekdag), de rit naar de spots, board en wetsuit, en wekelijkse avonden met videoanalyse en surftheorie.

  12. 12. Cli Surf Morocco

    Familiebedrijf in het dorp Tamraght, 3 km ten zuiden van het centrum van Taghazout en op 300 m van het strand, met privékamers (sommige met eigen badkamer), gedeelde kamers gescheiden voor mannen en vrouwen, een dakterras en een yogashala met zeezicht; er komen geen gasten van buiten en in augustus is het dicht. De week One Offer Fits All (minimaal 7 nachten), voor beginners tot gevorderden, omvat transfers van de luchthaven of het busstation van Agadir, 7 ontbijten, 6 lunches en 5 diners, 6 surflessen met theorie en vervoer (maximaal 5 leerlingen per coach), 6 begeleide middagsessies, board en wetsuit, en één foto- en videocoaching.

  13. 13. Surf Coast Morocco

    ★ 4.8/5 (580 beoordelingen) · Anchor Point

    Surf- en yogahuis dat dagelijkse sessies in het water combineert met een mattenprogramma, op het stuk tussen Taghazout en Tamraght.

  14. 14. Zen Surf Morocco

    ★ 4.8/5 (363 beoordelingen)

    Een surfkamp aan het strand van Banana Beach in Aourir, met een zwembad en kamers met eigen badkamer, al meer dan tien jaar actief. Het pakket Surf Coaching omvat volpension en luchthaventransfers, en een surf- en yogapakket voegt een dagelijkse les toe; kinderen en gezinnen zijn welkom.

  15. 15. PURE Aourir

    ★ 4.5/5 (204 beoordelingen) · Aourir

    Een surfhuis in Aourir. Halfpension inbegrepen. Yoga, skaten, SUP, massages, excursies en een sportschool horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · Skateboarden · SUP · Massage · Excursies · Fitness

  16. 16. The Surf Hotel Morocco

    ★ 4.9/5 (174 beoordelingen) · Banana Beach

    Surfhotel aan de weg naar Essaouira tussen Tamraght en Aourir, gericht op gevorderde surfers die snel bij de riffen en points van de regio willen zijn.

  17. 17. Heenalu Surf House Tamraght

    Surfhuis in Tamraght, net ten noorden van Agadir en dicht bij Taghazout, voor maximaal 15 gasten en zonder stapelbedden: twinkamers met gedeelde badkamer, tweepersoonskamers met eigen badkamer en een privéappartement met keuken, plus een dakterras boven de baai van Taghazout. Het Beginner Surf Package van 7 nachten omvat een gedeelde kamer, drie maaltijden per dag, op 5 dagen les (2 uur coaching plus 2 uur begeleid oefenen) met FRMSB-gecertificeerde coaches in groepen van maximaal 6, softboard en wetsuit, vervoer naar het strand, luchthaventransfer en één hamambezoek.

  18. 18. Solid Surf House Morocco

    ★ 4.9/5 (751 beoordelingen)

    Het kamp van Solid Surf House in Tamraght, met een zwembad en een eigen badkamer in elke kamer. De all-inclusive week omvat een surfcursus voor beginners, surfguiding en dagelijks yoga, met elke dag ontbijt en lunch en vijf avonden per week diner (niet op vrijdag).

  19. 19. Original Surf Morocco

    ★ 4.9/5 (513 beoordelingen) · Banana Beach

    Gevestigd kamp in de regio Taghazout, met lessen op de points en beach breaks van de streek.

  20. 20. PURE Sea View Aourir

    ★ 4.5/5 (204 beoordelingen) · Aourir

    Een surfhuis in Aourir. Halfpension inbegrepen. Yoga, skaten, SUP, massages, excursies en een sportschool horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Suite · Yoga · Skateboarden · SUP · Massage · Excursies · Fitness

  21. 21. Surf Vibes Morocco

    Surfkamp aan de weg naar Taghazout in Tamraght, met een dakterras, een buitengym, een chillzone, skateboards om te lenen en een 24/7 bemande receptie plus een nachtwaker; er zijn tweepersoons-, twin-, gedeelde en privékamers of een appartement. Het wekelijkse Surf Camp-pakket omvat verblijf, ontbijt, lunch en diner, een cursus van 5 dagen met twee sessies van 2 uur per dag (20 uur in totaal), board en wetsuit voor en na de cursus, dagelijks vervoer naar de spots (niet op de aankomst- of vertrekdag), een uitstapje naar de souk en het skatepark van Taghazout en transfers van en naar de luchthaven van Agadir. Surf & Yoga voegt 5 dagen yoga bij zonsopgang of zonsondergang toe.

  22. 22. Surf Tribe Tamraght

    Een surfhuis in Tamraght. Alle maaltijden inbegrepen. Yoga, SUP, massages, videoanalyse, excursies en wandelen horen bij het surfen. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Massage · Video-analyse · Excursies

  23. 23. Dfrost Almugar Surf House

    ★ 4.5/5 (285 beoordelingen) · Almugar

    Surf- en yogavilla in het centrum van Taghazout, op een paar passen van Almugar en een korte wandeling van Anchor Point wanneer de swell aankomt.

  24. 24. PURE Boutique Tamraght

    Een surfhuis in Tamraght. Halfpension inbegrepen. Yoga, SUP, excursies, een sportschool en fietsen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Excursies · Fitness

  25. 25. Surf Tribe Aourir Retreat

    De Marokko-retraite van The Surf Tribe in Aourir, het dorp net ten zuiden van Taghazout, met alle maaltijden inbegrepen. Yoga, SUP, videoanalyse en uitstapjes maken de dagen rond. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies

  26. 26. Gota Dagua Morocco

    ★ 5/5 (88 beoordelingen) · Tamraght Beach

    Een surfhuis aan het strand van Tamraght. Ontbijt en diner inbegrepen. Yoga, culturele excursies, videoanalyse en theorielessen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Halfpension · Yoga · Video-analyse

  27. 27. Surf Star Morocco

    ★ 4.9/5 (76 beoordelingen) · vanaf € 30 per nacht

    Een surfhuis in Tamraght dat sinds 2011 surf- en yogavakanties aanbiedt, met acht units in appartementsstijl. Het learn-to-surfpakket omvat dagelijkse lessen of guiding, board en wetsuit, vervoer, elke dag ontbijt en lunch, zes Marokkaanse diners per week en een dagelijkse yogasessie.

  28. 28. Hashpoint Surf Camp

    ★ 4.7/5 (205 beoordelingen)

    Een surfkamp aan het strand in Taghazout, open sinds 2009, met acht kamers en maximaal 19 gasten; gedeelde kamers zijn gescheiden naar geslacht. De surfschoolweek omvat dagelijks lessen van twee uur en materiaal, elke dag ontbijt en een lunchpakket, vier diners en een barbecue; yoga is extra.

  29. 29. Amayour Surf & Yoga

    ★ 4.7/5 (172 beoordelingen) · Panorama

    Gevestigd surfhuis in Taghazout aan Panorama Street, bekend om de sfeer tussen de groepssessies en de barbecueavonden op het dak.

  30. 30. Taghazout Villa by Surf Maroc

    ★ 4.7/5 (105 beoordelingen)

    De villa van Surf Maroc aan het strand in Taghazout, het kamp dat het bedrijf sinds 2003 runt, met veertien slaapkamers waaronder een slaapzaal met zes bedden. Coachingweken omvatten dagelijks ochtendsessies van twee uur met ontbijt, lunchpakket en diner; surfpakketten zijn voor gasten vanaf 12 jaar, en yoga is een optionele extra.

  31. 31. All Ride Surfer

    ★ 5/5 (22 beoordelingen) · Devil's Rock

    Klein familiesurfkamp bij Devil’s Rock, ten zuiden van Tamraght, met een hechte sfeer in plaats van een opzet voor grote groepen.

  32. 32. Sun House Morocco

    ★ 4.6/5 (423 beoordelingen) · Anchor Point · vanaf € 50 per nacht

    Surf- en yogahuis in de omgeving van Tamraght, klein genoeg dat de week meer op een gedeeld huis lijkt dan op een kampgroep.

  33. 33. The Horizon Surf House

    ★ 4.6/5 (273 beoordelingen) · Anchor Point

    Surfhuis met spa in het dorp Taghazout, op loopafstand van Anchor Point en Panorama.

  34. 34. Tafokt Surf House

    Klein surfhuis in een rustig straatje boven Taghazout, op ongeveer zes minuten lopen van het strand, met zes privé tweepersoons- of twinkamers, alleen gedeelde badkamers, een gedeelde keuken en een dakterras met zeezicht. Het pakket Surf & Stay, voor beginners en surfers in ontwikkeling, duurt 3, 5 of 7 nachten en omvat ontbijt, lunchpakket en diner, surfcoaching met een gekwalificeerde lokale coach (niet op de aankomstdag), surfboard, wetsuit en leash, vervoer naar de spots en gratis transfers van de luchthaven van Agadir.

  35. 35. Easy Surf Maroc

    Familievilla voor surf en yoga in Tamraght met uitzicht over de baai van Taghazout, met 9 slaapkamers voor maximaal 24 gasten (van eenpersoons- tot familiekamer, elk met privé- of eigen badkamer) en een yogashala op het dak. De Surf Coaching Stay van 7 nachten, voor beginners tot gevorderden, omvat volpension (ontbijt, lunchpakket op stranddagen en diner), op 6 dagen 's ochtends 2-2,5 uur les met gecertificeerde instructeurs en daarna vrij surfen onder begeleiding, een softtop-board en wetsuit, dagelijks vervoer naar de spots, één fotofeedbackronde en transfers van de luchthaven of het busstation van Agadir.

  36. 36. Free Surf Maroc

    Surfhuis in riadstijl in Tamraght, 14 km ten noorden van Agadir, met een tuin en een panoramaterras boven de surfspots; er zijn 3 gedeelde kamers gescheiden voor mannen en vrouwen voor 4 tot 6 personen, elk met eigen badkamer, 4 privékamers met eigen badkamer en appartementen in of bij het camp. Het pakket Free Surf School van 7 nachten omvat transfers van de luchthaven of het busstation van Agadir, volpension (ontbijt, lunch op het strand, middagsnack en diner), vervoer naar de spots, wetsuit en board, 7 dagen lang 2 x 2 uur surfles per dag, en nabesprekingen met foto en video.

  37. 37. Maroc Surf Camp

    Surfhuis in het hart van Tamraght met 11 kamers in traditionele Marokkaanse stijl, privé of gedeeld maar zonder slaapzalen of stapelbedden, en een dakterras met zeezicht en een yogashala. Het Surfer Pack (beginners en gemiddeld niveau) omvat verblijf, ontbijt, een lunchpakket en diner (geen diner op zondag), elke ochtend 2 uur les en begeleid vrij surfen in de middag met gecertificeerde instructeurs, board en wetsuit, vervoer naar de spots en transfers van en naar de luchthaven of het busstation van Agadir. Het minimumverblijf is 3 nachten.

  38. 38. Ocean Surf House Maroc

    Surf- en yogahuis in het hart van Tamraght, op 10 minuten lopen van het strand, met tweepersoonskamers met eigen badkamer, een suite voor twee met eigen keuken, een tweepersoonskamer met gedeelde badkamer, twin-, drie- en vierpersoonskamers (twee stapelbedden), een dakterras en een yogastudio. Het Surf Package van 7 nachten omvat dagelijks surfles op je niveau (2 uur in groepen van maximaal 6 per instructeur, daarna een begeleide vrije surfsessie in de middag), elke dag ontbijt, lunch en diner en de transfer vanaf de luchthaven van Agadir. Voor pakketten geldt een minimumverblijf van 3 nachten.

  39. 39. Click Surf Maroc

    Riad met zeezicht aan de Route Tamawanza in Aourir, met een dakterras boven de kust en kamers op meerdere verdiepingen: privé-tweepersoons- en twinkamers (sommige met balkon op zee), een vierpersoonskamer met vier eenpersoonsbedden en een tweepersoonskamer met een extra eenpersoonsbed. Het surfpakket van 7 nachten (6 surfdagen; ook van 5 en 10 nachten) omvat dagelijks een surfles, volledige surfuitrusting, vervoer naar de spots, ontbijt, lunch op het strand, theetijd en een traditioneel diner en transfers van en naar de luchthaven van Agadir. De surf-&-yogapakketten voegen een yogales van een uur op het dakterras toe.

  40. 40. Villa Mandala by Surf Maroc

    Yogaretreatcentrum van Surf Maroc in Aourir, net buiten Taghazout, met een klein zwembad, een woonkamer met uitzicht op Banana Beach en een yogashala op het dak; zeven van de negen slaapkamers hebben een eigen badkamer. Het huis biedt alleen Yoga Surf Retreats van zaterdag tot zaterdag en is alleen voor volwassenen (15+): 7 nachten met ontbijt, lunchpakket, afternoon tea en vegetarisch diner, twee yogalessen van 90 minuten per dag, 6 surfcoachingsessies voor beginners en halfgevorderden, board en wetsuit, dagelijks vervoer naar de surfspots en transfers van en naar de luchthaven van Agadir.

  41. 41. Amouage by Surf Maroc

    ★ 4.4/5 (1046 beoordelingen) · Anchor Point

    Het pand van Surf Maroc in Taghazout, een van de langstlopende bedrijven aan deze kust en een van de best beoordeelde van de regio.

De drie dorpen leveren niet dezelfde week op

Het dorp Taghazout is het levendige: cafés, boardverhuur, en Anchor Point en Panorama op loopafstand. Tamraght ligt tien minuten zuidelijker, rustiger, pal naast Banana Beach, de zandige beginnersspot waar de hele regio leert. Aourir is een gewoon werkstadje met het minste surftoerisme en de goedkoopste bedden. Vrijwel elk kamp rijdt je naar de spot die werkt, dus het dorp bepaalt waar je ’s avonds naar buiten stapt, niet wat je surft.

Beginner of pointbreak-surfer

Banana Beach en Devil’s Rock hebben een zandbodem en vergeven veel, en daar worden de lessen gegeven. De points (Anchor Point, Killer Point, Boilers) zijn rots, lang en snel, en zijn de reden dat ervaren surfers blijven terugkomen. Een beginner hoeft zich er niet druk om te maken; wie al wat kan, vraagt een kamp beter direct hoe vaak ze sessies op de points draaien in plaats van op het strand te blijven.

Wanneer je moet gaan

Het seizoen loopt van oktober tot maart, en dat is precies het punt van Marokko: het werkt juist wanneer Europa dat niet doet. De winterswell zet de points aan het werk en het water zit rond 17-20 °C, een 3/2-wetsuit en niet de 4/3 die je in Portugal nodig zou hebben. De zomer is klein en heet, prima voor een eerste les maar niet waar de regio om bekendstaat.

Heen komen en je verplaatsen

De luchthaven van Agadir ligt op zo’n veertig minuten en de meeste kampen hebben de transfer inbegrepen. Je hebt geen auto nodig: de kampen rijden dagelijks naar het surfen, en dat is hier echt een deel van waar je voor betaalt, want de spots werken bij verschillende getijden en swellrichtingen, en dat voor je laten lezen is in Marokko meer waard dan op de meeste plekken.

Wat een week kost

Marokko is het goedkoopst van de grote Europese winterbestemmingen. Kampen in hostelstijl beginnen ver onder wat dezelfde week in Portugal of op de Canarische Eilanden kost, en zelfs het boutique-segment blijft gematigd. Waar kampen verschillen, is wat er in de prijs zit: sommige noemen kamer en ontbijt met het surfen apart, andere een compleet pakket met lessen, vervoer en halfpension. Vergelijk wat inbegrepen is voordat je de bedragen vergelijkt.

Veelgestelde vragen

Is Taghazout geschikt voor beginners?

Ja: Banana Beach in Tamraght en Devil’s Rock zijn zandig en zacht, en elk kamp geeft daar les. De befaamde point breaks ernaast zijn voor ervaren surfers, maar je hoeft er nooit in de buurt te komen.

Taghazout, Tamraght of Aourir?

Het dorp Taghazout voor points op loopafstand en de levendigste scene, Tamraght voor een rustigere basis naast het beginnersstrand, en Aourir voor de goedkoopste bedden en het minste toerisme. Ze liggen geen tien kilometer uit elkaar en de kampen rijden sowieso naar het surfen.

Wanneer kun je het best surfen in Marokko?

Oktober tot maart. De winterswell laat de points werken, het water blijft rond 17-20 °C, en het is het seizoen waarin een groot deel van Europa dicht zit of bevriest.

Heb ik een wetsuit nodig?

Ja, maar een lichte: een 3/2 dekt het winterseizoen. Dat is een stap warmer dan Portugal en een groot deel van de reden dat mensen hier tussen november en februari komen.

Is het veilig om er alleen heen te reizen?

Taghazout en Tamraght ontvangen al decennia surfreizigers en de kampen zijn gewend aan soloreizigers: een groot deel van het sociale aspect van een kampweek bestaat precies daarvoor. Normaal reisverstand geldt, zoals overal.

Hoe verhoudt Marokko zich tot Ericeira of Fuerteventura?

Marokko is de warme winteroptie met lange, vergevingsgezinde rechterpoints en de laagste prijzen. Ericeira heeft gevarieerdere en krachtigere golven maar kouder water en riffen die niets vergeven; Fuerteventura zit ertussenin en is vanuit Europa makkelijker te bereiken.

Surfcamps per bestemming