Surfcamp Moliets & Messanges: 7 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 7 surfcamps in Moliets & Messanges, Frankrijk: beoordeeld met 4.6/5, 3-7ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Moliets-Plage (2) · Plage Sud Messanges (1) · Moliets (1) · Plage des Casernes (1)

Maaltijden inbegrepen bij 4 van de 6 kampen die het vermelden (2 met volpension). Yoga bij 6 kampen. Videoanalyse bij 1 kamp. Volgens de website van elk kamp.

Moliets ligt midden aan de kust van de Landes, waar één strand vol zandbanken kilometers doorloopt en elk kamp lesgeeft op een of andere versie van dezelfde golf. Daardoor gaat de keuze minder over de surf en meer over hoe je wilt dat de week aanvoelt: een camping met een paar honderd anderen, een rustig huis tussen de dennen, of een school pal aan het strandpad.

Moliets of Messanges?

Eén lange beach-breakkust: het dorp bepaalt hoe luid je week wordt, niet wat je surft.

Moliets · De scholenscene

Moliets-Plage heeft de scholenscene, de campingkampen en de zomerdrukte: de klassieke basis voor een eerste surfreis. Kampen op de camping · In de zomer het levendigst.

Messanges · Rustig tussen de dennen

Tien minuten zuidelijker en iets teruggelegen tussen de dennen, en daarom zitten de kleinere onafhankelijke kampen hier. Wil je slapen, dan Messanges. Kleine onafhankelijke kampen · De rustigste avonden.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Moliets · 7 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Jun–Aug. De meeste dagen: Mrt–Mei, Sep–Nov. Golven vaak te groot: Dec–Feb.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen44%47%60%71%82%85%89%88%77%68%50%48%
Te klein1%0%2%4%5%7%4%5%7%2%2%2%
Te groot55%53%38%25%13%8%7%7%16%30%48%50%
Beginners (groene golven)12%14%21%34%47%54%62%60%41%28%18%17%
Gevorderden34%34%41%41%37%30%25%26%38%45%35%35%
Ervaren surfers74%73%59%43%28%17%12%16%30%50%66%69%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Jun–Aug · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): geen maand op de meeste dagen · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Okt–Mrt

Vergeleken met de boei Anglet, op 39 km, over 2022-2025: de dagen voor eerste lessen wijken gemiddeld 4 punten per maand af.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Moliets kost

Van € 385 tot € 628 per persoon, mediaan € 499: de laagste prijs voor een week met surflessen die 3 van de 7 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • Nature Surf Camp · vanaf € 385 (6 nachten · gedeelde kamer · 5 surflessen (7.5 u) · board en wetsuit)
  • Star Surf Camp Moliets · vanaf € 499 (7 nachten · gedeelde kamer · halfpension · 4 surflessen (6 u) · board en wetsuit)
  • PURE Moliets · vanaf € 628 (verblijf € 399 + surfcursus € 229 · 7 nachten · privékamer · volpension · 5 dagen surfles (11 u))

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. Nature Surf Camp

    ★ 4.9/5 (75 beoordelingen) · Plage Sud Messanges

    Ecologisch ingesteld kamp, teruggelegen in het dennenbos van Messanges, op een kort ritje van het strand. Kleiner en rustiger dan de campingbedrijven aan de boulevard.

  2. 2. Star Surf Camp Moliets

    ★ 4.4/5 (144 beoordelingen) · Moliets-Plage

    Surfkamp op camping Les Cigales in Moliets, gericht op jong publiek en een sociale week in plaats van een rustig verblijf.

  3. 3. PURE Moliets

    ★ 4.6/5 (521 beoordelingen) · Moliets

    Een surfhuis in Moliets. Alle maaltijden inbegrepen. Yoga, skaten, SUP, theorielessen, videoanalyse, excursies, een sportschool en fietsen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · Skateboarden · SUP · Video-analyse · Excursies · Fitness

  4. 4. Surfblend Moliets 18+

    ★ 4.9/5 (310 beoordelingen)

    Het tentenkamp van Surfblend alleen voor volwassenen, op een camping achter de duin in Moliets-Plage, met safari- en comforttenten en eigen gecertificeerde surfcoaches. Maaltijden zijn niet inbegrepen; er is yoga.

  5. 5. La Dune Surf Camp

    ★ 4.9/5 (138 beoordelingen) · Plage des Casernes

    Onafhankelijk kamp in Messanges, net ten zuiden van Moliets, dicht bij de lange strook beach break van de Landes die langs deze hele kust loopt.

  6. 6. Vegan Surf Camp

    ★ 4.6/5 (165 beoordelingen)

    Slaapzalen en glampingtenten in een surfhuis in Messanges. Ontbijt inbegrepen. Yoga hoort bij het surfen.

    Glamping · Yoga

  7. 7. Wavetours Moliets 18plus

    ★ 4/5 (105 beoordelingen) · Moliets-Plage

    Het kamp van Wavetours op Moliets-Plage alleen voor volwassenen: glampingtenten voor gasten boven de 18, ontbijt en diner inbegrepen, surflessen op de beach break ervoor. Open mei tot oktober.

    Halfpension · Glamping

De golf – en voor wie die geschikt is

Dit is beach break, geen rif. De zandbanken verschuiven door het seizoen en dezelfde spot kan in juli kniehoog en zacht zijn en in oktober ruim boven het hoofd. Het is een van de makkelijkere plekken van Europa om te leren en het blijft interessant zodra je verder bent, maar het ligt open: een grote Atlantische swell zet het dicht in plaats van het te verbeteren.

Seizoen

Juni tot september is het betrouwbare venster voor beginners: kleinere swell, warm water en alle kampen open. September en oktober brengen meer maat en minder mensen, wat gevorderden ligt. De meeste kampen hier sluiten in de winter, anders dan op de Canarische Eilanden of in Marokko.

Veelgestelde vragen

Is Moliets geschikt voor complete beginners?

Ja: de zandbodem en het zomerse swellvenster maken het een van de meest vergevingsgezinde plekken van Europa om te beginnen. Boek tussen juni en september; daarbuiten wordt hetzelfde strand aanzienlijk zwaarder.

Heb ik een eigen board nodig?

Nee. Elk hier vermeld kamp heeft board en wetsuit bij de lessen inbegrepen, en het water is de hele zomer warm genoeg voor een shorty.

Hoe verhoudt Moliets zich tot Ericeira of Fuerteventura?

Moliets is makkelijker en meer seizoensgebonden. Ericeira heeft betere golven en werkt het hele jaar, maar de riffen straffen fouten af; Fuerteventura is de warme winteroptie wanneer de Landes dicht zitten.

Surfcamps per bestemming