Surfcamp Mentawai: 17 surfresorts & camps vergeleken (2026)

Vergelijk 17 surfresorts en surfcamps in Mentawai, Indonesië: 7 publiceren een prijs per persoon, per nacht of per trip; beoordeeld met 4.8/5, 4-6ft swell.

Maaltijden inbegrepen bij 15 van de 15 kampen die het vermelden (15 met volpension). Yoga bij 7 kampen. Videoanalyse bij 4 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Mentawai (Playgrounds) · 13 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen99%100%100%100%97%97%96%96%98%99%100%99%
Te klein0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Te groot1%0%0%0%3%3%4%4%2%1%0%1%
Beginners (groene golven)69%69%59%47%29%20%20%26%32%47%58%65%
Gevorderden77%78%87%93%92%92%88%88%91%91%84%79%
Ervaren surfers35%36%46%64%81%91%95%92%87%70%51%40%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Nov–Mrt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Apr–Nov

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

The Shadow Mentawai zegt: "if you want to make sure you will surf every day we recommend you to come from January until June as the swells are not really big yet and there are more options (for beginners or people who never try it before)". Onze cijfers komen daarmee overeen. (pagina van het kamp)

Mentawai (Katiet, Sipora) · 3 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden39%40%47%64%75%83%83%81%80%67%50%41%
Ervaren surfers8%7%11%20%39%56%62%59%55%29%14%12%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Apr–Nov · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Jun–Sep

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Mentawai (North Pagai) · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden76%77%84%81%67%53%47%48%53%71%77%74%
Ervaren surfers42%42%51%67%84%92%95%92%89%71%53%45%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Sep–Jun · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Mrt–Nov

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Gepubliceerde prijzen in Mentawai

7 van de 17 kampen publiceren een prijs per persoon: 5 per nacht, 2 per trip. Geen enkel kamp publiceert een week met surflessen, dus er is geen surfweek om te vergelijken: elk bedrag staat zoals de aanbieder het schrijft en wordt nooit omgerekend naar een week.

per nacht

per trip

  • Mentawai Surf Camp · vanaf AU$ 4.378 per trip (12 nachten · volpension · surfguiding, geen les · luchthaventransfer)
  • WavePark Mentawai · vanaf US$ 3.950 per trip (9 nachten · volpension · surfguiding, geen les · luchthaventransfer)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

Mentawai (Playgrounds) · 13 kampen

  1. 1. Solid Surf House Mentawai

    ★ 4.9/5 (127 beoordelingen) · vanaf € 145 per nacht

    De strandvilla van Solid Surf House in Tuapejat, Noord-Sipora, op de Mentawai-eilanden, met een zwembad, een ijsbad en kamers met airco en eigen badkamer. Het pakket omvat alle maaltijden, boottochten naar spots in de buurt zoals Tikus en Telescopes, een surfcursus voor beginners, begeleiding voor gevorderde en ervaren surfers, videoanalyse, theorie en dagelijks yoga.

  2. 2. The Shadow Mentawai

    ★ 4.9/5 (86 beoordelingen) · vanaf US$ 195 per nacht

    Een surfkamp op Buasak, een klein privé-eiland in de Mentawais, sinds 2012 gerund door lokale surfers, met traditionele bungalows met airco, een zwembad en een yogaruimte. Het verblijf omvat drie maaltijden, twee keer per dag speedboottochten met lokale gidsen, ochtendyoga indien beschikbaar en transfers vanaf Padang; een golf over zand voor het kamp wordt gebruikt om beginners en kinderen les te geven.

  3. 3. Driftwood Mentawai

    ★ 4.8/5 (103 beoordelingen) · vanaf € 196 per nacht

    Een klein resort op de punt bij E-Bay op het eiland Nyang Nyang (Masokut), in het Playgrounds-gebied van de Mentawais, met een right en een left die voor de deur breken en boomhutkamers, bungalows en een familievilla met airco. Vaste trips van tien tot elf nachten omvatten maaltijden, boottochten met een lokale surfgids en transfers vanaf Siberut; volgens de eigen site is het hoogseizoen niet geschikt voor beginners.

  4. 4. Aleikoat Surfcamp Mentawai

    ★ 5/5 (39 beoordelingen)

    Een klein surfkamp in lokaal bezit op Libbut, een piepklein eiland in de noordelijke Mentawais voor Siberut, op een paar minuten varen van Beng Bengs en Hideaways, met een tweepersoons- en een slaapzaalbungalow in traditionele uma-stijl, beide met ventilator en eigen badkamer. Verblijven van zeven dagen of langer omvatten drie maaltijden, twee boottochten per dag en ophalen in de haven van Siberut.

  5. 5. WavePark Mentawai

    ★ 4.9/5 (48 beoordelingen) · vanaf US$ 3.950 per trip

    Een resort op een eigen privé-eiland in de Mentawais, met de golf Hideaways voor de deur, strandbungalows, een infinitypool en een restaurant aan de baai, dat naast surfers ook gezinnen ontvangt. All-inclusive trips op vaste data omvatten luchthaven- en hoteltransfers in Padang, de overtocht per privéspeedboot, drie maaltijden per dag en de hele dag begeleide speedboten naar spots voor elk niveau.

  6. 6. Kandui Villas

    ★ 4.8/5 (68 beoordelingen)

    Een gezinsvriendelijk surfresort in het Playgrounds-gebied van de Mentawais, in 2007 opgericht door de oorspronkelijke oprichters van Kandui Resort, met villa's, een zwembad, een kinderbad, een gym en kinderopvang. De all-inclusive pakketten op vaste data omvatten onbeperkt boottransport naar spots in de buurt; beginners kunnen les nemen op rustigere golven bij het resort, en yoga is extra.

  7. 7. VAYA Mentawai

    ★ 4.9/5 (41 beoordelingen) · vanaf € 185 per nacht

    Een klein surfkamp aan het strand op het eiland Masokut in het Playgrounds-gebied van de Mentawais, tegenover E-Bay, met privébungalows met airco en een terras met zeezicht, en een infinitypool. Het all-inclusive pakket omvat drie maaltijden van de chef, twee begeleide boottochten per dag en boottransfers vanaf Siberut; de veerboot vanaf Padang en de Mentawai-surftaks zijn extra.

  8. 8. Sabbit Mentawai Surf Camp

    ★ 4.7/5 (104 beoordelingen)

    Een surfkamp in lokaal bezit op het eiland Nyang Nyang in de Mentawais, aan het strand op peddelafstand van E-Bay en vlak bij Pitstops, met verblijf in een traditionele uma met kamers met ventilator. Het volledige pakket omvat drie maaltijden per dag met Indonesische en Spaanse keuken, twee speedbootvertrekken per dag met een surfgids en boottransfers vanaf Siberut.

  9. 9. M.I.A. Surfcamp Mentawai

    ★ 4.8/5 (39 beoordelingen)

    Een klein kamp aan het strand op het eiland Nyang Nyang in de Mentawais, voor Nipussi en Bank Vaults, voor gevorderde tot ervaren surfers. Trips op vaste data omvatten gedeelde traditionele bungalows met airco 's nachts, maaltijden, busjestransfers tussen luchthaven en veerboot, en dagelijkse speedboottochten met gidsen naar spots in de omgeving.

  10. 10. Bagus Surf Camp Mentawai

    ★ 5/5 (13 beoordelingen)

    Een surfkamp in lokaal bezit aan het strand van het eiland Nyang Nyang (Masokut) in de Mentawais, direct voor E-Bay, met eenvoudige bungalows met ventilator en een gedeelde kamer in het hoofdhuis. Verblijven van minimaal zeven dagen omvatten drie maaltijden per dag, dagelijkse boottochten met lokale gidsen naar de spots van Playgrounds en speedboottransfers vanaf de haven van Siberut.

  11. 11. Alaia Mentawai

    ★ 5/5 (13 beoordelingen)

    Een klein boutique-surfresort op de Mentawai-eilanden met villa's aan het strand en loftkamers, bedoeld voor gevorderde tot ervaren surfers in kleine groepen; er zijn geen lessen of beginnersprogramma's. Het verblijf omvat ophalen op de luchthaven van Padang, de overtocht per privéspeedboot, maaltijden en onbeperkt gebruik van de surfboten, met een gids aan boord, naar de spots in de buurt.

  12. 12. Mentawai Surf Camp

    ★ 4.6/5 (101 beoordelingen) · vanaf AU$ 4.378 per trip

    Een familiebedrijf in PeiPei, Zuid-Siberut, op de Mentawai-eilanden, met kamers met airco aan het strand en een klein bunkhouse. De prijzen omvatten alle maaltijden, transfers vanaf Padang, dagelijkse begeleide tochten met eigen boten naar spots als Rifles en 4 Bobs met maximaal vijf surfers per boot, en 4K-videoanalyse; coaching is extra, tenzij je alleen een privékamer boekt.

  13. 13. Mentawai Surf Retreat

    ★ 4.6/5 (53 beoordelingen)

    Een boutique-surfresort in de noordelijke Mentawais met drie bungalows op de heuvel boven de golf Pitstops en een restaurant met bar aan het strand. Trips van drie tot twaalf dagen op vaste data omvatten transfers van de luchthaven van Padang naar de haven, drie maaltijden per dag en onbeperkt boottransport met surfgidsen naar spots in de buurt; de speedbootovertocht is extra, en er zijn ook retreats alleen voor vrouwen.

Mentawai (Katiet, Sipora) · 3 kampen

  1. 14. Kingfisher Mentawai Resort

    ★ 4.9/5 (110 beoordelingen)

    Een klein resort op de zuidpunt van Sipora in de Mentawais, direct voor Lance's Left, met strandbungalows in traditionele Mentawai-stijl en een suite met plonsbad. Het tarief per nacht omvat kamers met airco, drie maaltijden per dag, surfgidsen en onbeperkt gebruik van de speedboten naar golven in de buurt; transfers vanaf Padang zijn een optioneel pakket.

  2. 15. Aloita Resort

    ★ 4.6/5 (206 beoordelingen)

    Het enige resort op Simakakang, een klein eiland voor Tuapejat op Sipora in de Mentawais, met strandvilla's, een yogashala en een eigen spot bij de steiger, voor stellen en gezinnen en voor surfers. Het tarief per nacht omvat alle maaltijden en ochtendyoga; een surfpas voegt twee begeleide bootsessies per dag toe, en lessen en coaching zijn extra.

  3. 16. HT's Mentawai Surf Resort

    ★ 4.6/5 (157 beoordelingen) · vanaf US$ 150 per nacht

    Een boutique-resort aan het strand in Katiet op Sipora in de Mentawais, direct voor HT's (Lance's Right), voor surfers, stellen en gezinnen, met twin- en kamers met eigen badkamer en airco, een dompelbad, gym en ijsbad. Het verblijf omvat ontbijt of volpension en surfbegeleiding; voor beginners en gevorderden zijn er groeps- of privélessen op rustigere golven in de buurt.

Mentawai (North Pagai) · 1 kamp

  1. 17. Macaronis Resort

    ★ 4.7/5 (210 beoordelingen)

    Een resort aan een lagune bij het dorp Silabu in de Mentawais, tegenover de golf Macaronis, met kamers met airco en eigen badkamer, familiesuites en een zwembad in lagunestijl. Het surferspakket omvat alle maaltijden en boottransfers naar Macaronis en andere spots in de buurt; beginners betalen minder en kunnen les nemen, en er zijn coachingclinics voor gevorderden en een clinic alleen voor vrouwen in vaste weken.

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Mentawai?

findsurfcamp.com vergelijkt 17 surfcamps in Mentawai: Mentawai (Playgrounds) (13), Mentawai (Katiet, Sipora) (3), Mentawai (North Pagai) (1).

Wat kosten de surfresorts en surfcamps in Mentawai?

7 van de 17 kampen publiceren een prijs per persoon: 5 per nacht, 2 per trip. Geen enkel kamp publiceert een week met surflessen, dus er is geen surfweek om te vergelijken: elk bedrag staat zoals de aanbieder het schrijft en wordt nooit omgerekend naar een week. Per nacht: van US$ 150 bij HT's Mentawai Surf Resort tot € 196 bij Driftwood Mentawai. Per trip: AU$ 4.378 (Mentawai Surf Camp), US$ 3.950 (WavePark Mentawai). De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Mentawai golven voor eerste lessen?

Mentawai (Playgrounds): Bijna elke dag, het hele jaar. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Mentawai?

In Mentawai (Playgrounds) is de zee tussen 29°C (84°F) in Nov en 30°C (86°F) in Mei: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Surfcamps per bestemming