Surfcamp Lombok, Indonesië: 14 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 14 surfcamps in Lombok, Indonesië: beoordeeld met 4.8/5, 4-6ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Maaltijden inbegrepen bij 13 van de 13 kampen die het vermelden (1 met volpension). Yoga bij 12 kampen. Videoanalyse bij 8 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Kuta (Lombok) · 9 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden45%45%42%52%65%72%77%77%73%54%33%36%
Ervaren surfers14%16%11%17%34%49%57%49%41%19%6%9%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Apr–Okt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Jul

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Gerupuk · 2 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen99%96%100%99%98%97%94%95%96%98%100%99%
Te klein0%1%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Te groot1%3%0%1%2%3%6%5%4%2%0%1%
Beginners (groene golven)52%53%54%43%26%18%10%13%19%40%63%62%
Gevorderden47%46%45%55%68%73%76%78%74%58%37%37%
Ervaren surfers14%16%13%21%39%54%60%52%45%22%8%10%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Nov–Mrt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Apr–Okt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Jun–Aug

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Ekas · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag, het hele jaar.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen100%99%100%100%100%100%100%100%100%100%100%100%
Te klein0%1%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Te groot0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%0%
Beginners (groene golven)92%89%94%89%73%59%52%62%68%85%96%94%
Gevorderden48%47%46%57%75%83%91%87%81%60%37%37%
Ervaren surfers14%16%13%21%39%54%60%52%45%22%8%10%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen, het hele jaar · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Apr–Okt · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Jun–Aug

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Gili Trawangan · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden4%5%5%9%17%26%34%30%31%14%3%3%
Ervaren surfers0%0%0%1%2%4%9%6%6%2%0%0%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): geen maand op de meeste dagen · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): geen maand op de meeste dagen

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Selong Belanak · 1 kamp

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Geen data voor beginners: voor dit dorp staat geen strand of beginnersrif in onze spotlijst.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessengeen data
Beginners (groene golven)geen data
Gevorderden70%65%67%74%68%60%57%68%72%72%63%61%
Ervaren surfers38%39%35%46%63%73%82%80%70%48%25%28%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): geen data · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen, het hele jaar · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Mei–Sep

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Lombok kost

Van IDR 8.200.000 tot IDR 25.000.000 per persoon, mediaan IDR 18.500.000: de laagste prijs voor een week met surflessen die 5 van de 14 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • Kubu Surf Camp · vanaf IDR 8.200.000 (6 nachten · privékamer · ontbijt · 4 surflessen · board en wetsuit)
  • Surf & Yoga Lombok · vanaf IDR 13.480.000 (7 nachten · gedeelde kamer · halfpension · 6 surflessen · board en wetsuit)
  • Drop In Lombok · vanaf IDR 18.500.000 (7 nachten · gedeelde kamer · dagelijkse surfles)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. OlaOla Lombok

    ★ 4.4/5 (316 beoordelingen)

    Een klein gastenhuis in Selong Belanak, in het zuiden van Lombok, op loopafstand van het strand, met een zwembad, een restaurant dat 's avonds open is en basic- of superiorkamers, die laatste met airco. De surfschool geeft les voor alle niveaus op het strand van Selong Belanak en biedt begeleiding naar spots in de buurt zoals Mawi; yoga en pilates zijn er zes dagen per week.

  2. 2. Kubu Surf Camp

    Surfschool die sinds 2017 surfcamps organiseert op Gili Trawangan; de gasten verblijven in Rumah Canaria, in het rustige noorden van het eiland: 6 deluxe bungalows met airco en 4 traditionele bamboebungalows met ventilator of airco, allemaal privékamers met eigen badkamer, rond een zwembad. Pakketten van 2 tot 5 nachten omvatten dagelijks ontbijt, surfles met maximaal 2 leerlingen per instructeur, surfboard, booties en wetsuit en snorkelen bij een schildpaddenspot; het yoga- en surfcamp van 7 dagen heeft 6 nachten, 4 lessen, 2 yogasessies en een massage.

  3. 3. Surf & Yoga Lombok

    ★ 4.9/5 (262 beoordelingen)

    Een surf- en yogaretreat in een halfopen villa op een heuvel in Sukadana, net buiten Kuta, Lombok, met een infinitypool en een yogashala op het dak, voor kleine groepen. Pakketten vanaf drie nachten omvatten semi-privé surfcoaching, twee keer per week videoanalyse en surftheorie, dagelijks yoga of pilates, en vegetarisch ontbijt en diner.

  4. 4. Roots Surf & Yoga Retreat

    ★ 5/5 (122 beoordelingen)

    Een kleine surf- en yogaretreat in het vissersdorp Gerupuk op Lombok, voor ervaren beginners en gevorderden, met privébungalows rond een zwembad en coaching gericht op shortboarden. Weekpakketten omvatten semi-privésessies met twee gasten per coach, foto- en dronevideoanalyse, theorie, yoga, ontbijt en twee groepsdiners; het noemt zichzelf uitdrukkelijk geen feestkamp.

  5. 5. Surf Camp Lombok

    ★ 4.9/5 (180 beoordelingen)

    Een surfkamp direct aan het strand in Gerupuk, Lombok, sinds 2006 actief, met eigen boten naar de spots in de baai van Gerupuk. Cursussen van een en twee weken op vaste data omvatten twee surfsessies per dag voor beginners tot gevorderden, theorie en videobesprekingen, yoga, drie maaltijden per dag en een bed in een slaapzaal met airco; privékamers en cabins zijn extra.

  6. 6. Drop In Lombok

    ★ 4.7/5 (151 beoordelingen)

    Een kleine surflodge op een heuvel boven rijstvelden bij Kuta, Lombok, met privébungalows en een zwembad, die op vaste data coachingweken organiseert voor laag-gevorderde, gevorderde en ervaren surfers (geen longboardtechniek). Elke week omvat surfsessies per auto en boot, dagelijkse foto-analyse, theorieworkshops, ontbijt, diners in de lodge, een massage en een luchthaventransfer.

  7. 7. Surf Tribe Lombok

    Een surfhuis naast Kuta op Lombok. Ontbijt inbegrepen. Yoga, SUP, theorielessen, videoanalyse en excursies horen bij het surfen. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies

  8. 8. Xanadu Surf & Yoga Lombok

    ★ 5/5 (410 beoordelingen)

    Xanadu heeft twee huizen in Kuta, Lombok: het Village, een klein huis in bed-and-breakfaststijl met een zwembad en een yogaruimte op het dak, op loopafstand van het dorp, en het Retreat in de heuvels boven Kuta. De weekprogramma's voor surf en yoga voor beginners tot gevorderden omvatten gecoachte sessies met videoanalyse en theorie, yoga, ontbijt en vervoer per auto en boot.

  9. 9. Ekas Surf Resort

    ★ 4.5/5 (113 beoordelingen)

    Een klein resort in het dorp Ekas aan de zuidoostkust van Lombok, met een zwembad, kamers met airco, bungalows en een villa, een beachbreak voor beginners en een resortboot naar Ekas Inside. De surfretreats van zes nachten, voor beginners tot ervaren surfers, voegen coaching in het water, dagelijks yoga en herstelsessies toe; het resort geeft ook kitesurfles.

  10. 10. LMBK Surf House

    ★ 4.9/5 (478 beoordelingen)

    Een surfhuis alleen voor volwassenen (18+) in het centrum van Kuta, Lombok, met een zwembad, privékamers en slaapzalen; aankomst op elke dag, minimaal twee nachten. Het verblijf omvat coaching voor alle niveaus met maximaal twee leerlingen per coach, vervoer per auto en boot naar de spots, foto-analyse, surftheorie, herstelyoga, ontbijt en twee familiediners per week.

  11. 11. Marshmellow Surf & Wellness Camp

    ★ 4.9/5 (267 beoordelingen) · vanaf US$ 458 per trip

    Een surf- en wellnesskamp in Kuta, Lombok, het hele jaar open en gerenoveerd in 2025, met een zwembad en privé- of gedeelde kamers met airco, waaronder een vrouwenkamer. Verblijven vanaf vier nachten omvatten ontbijt en lunch, dagelijks les met twee leerlingen per coach voor beginners tot gevorderden, dronevideoanalyse, yoga, ijsbaden en toegang tot de sportschool.

  12. 12. KuraSurf

    ★ 4.9/5 (247 beoordelingen)

    Een surfkamp in resortstijl in Kuta, Lombok, met alleen privébungalowsuites (geen slaapzalen), een zwembad, een yogashala, een sauna en ijsbaden. Pakketten vanaf vijf nachten omvatten twee keer per dag surfsessies voor alle niveaus met twee gasten per gids, vervoer per auto en boot, foto- en dronebesprekingen, drie yogalessen per week en ontbijt.

  13. 13. 360 Surf Academy

    ★ 4.8/5 (241 beoordelingen)

    Een surflodge met surfschool in een groene vallei in Kuta, Lombok, met een zwembad en kamers van gedeelde hutten met ventilator tot privéhuizen met airco. De Surf Week begint op elke dag en voegt aan zeven nachten met ontbijt zes surfsessies toe met twee of drie leerlingen per instructeur, foto- en dronevideoanalyse, surftheorie, een massage en een familiediner.

  14. 14. LoTide Surf Camp Lombok

    ★ 4.5/5 (372 beoordelingen)

    Een sociaal surfkamp in Kuta, Lombok, met gemengde slaapzalen met airco, een zwembad, een tuin en een bar, bedoeld voor soloreizigers en backpackers. Er zijn dagelijks surflessen en begeleiding voor alle niveaus, van de eerste les tot begeleide sessies op de spots in de omgeving, te boeken als surfpakketten; dezelfde organisatie heeft een kamp in Uluwatu, Bali.

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Lombok?

findsurfcamp.com vergelijkt 14 surfcamps in Lombok: Kuta (Lombok) (9), Gerupuk (2), Ekas (1), Gili Trawangan (1), Selong Belanak (1).

Wat kost een surfweek in Lombok?

Van IDR 8.200.000 tot IDR 25.000.000 per persoon, mediaan IDR 18.500.000: de laagste prijs voor een week met surflessen die 5 van de 14 kampen publiceren. De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Lombok golven voor eerste lessen?

Gerupuk: Bijna elke dag, het hele jaar. Ekas: Bijna elke dag, het hele jaar. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Lombok?

In Kuta (Lombok) is de zee tussen 26°C (79°F) in Aug en 29°C (85°F) in Apr: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Welk vliegveld ligt het dichtst bij Lombok?

Lombok International Airport (LOP) is voor 13 van de 14 kampen hier het dichtstbijzijnde vliegveld, ongeveer 25-50 minuten met de auto.

Surfcamps per bestemming