Surfcamp Ahangama, Sri Lanka: 14 surfcamps vergeleken (2026)

Vergelijk 14 surfcamps in Ahangama, Sri Lanka: beoordeeld met 4.8/5, 4-6ft swell. Beoordelingen, surfcondities en seizoen naast elkaar.

Kabalana Beach (2) · Kabalana (1) · Kathaluwa (1)

Maaltijden inbegrepen bij 13 van de 13 kampen die het vermelden. Yoga bij 14 kampen. Videoanalyse bij 13 kampen. Volgens de website van elk kamp.

Wanneer gaan: golven per maand

Hoe vaak elk surfdorp hier golven heeft voor elk niveau, per maand, 1995–2025. Eerste lessen zijn in het schuim vlak bij de kust en staan daarom in woorden; de andere niveaus heten naar wat je kunt en naar de golfhoogte op je lichaam. Welk niveau heb ik? · Zo rekenen we dit uit

Ahangama · 14 kampen

Eerste lessen (schuim vlak bij de kust): Bijna elke dag: Okt–Apr. De meeste dagen: Mei, Aug–Sep. Golven vaak te groot: Jun–Jul.

% dagenJanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Eerste lessen91%92%99%98%68%44%40%56%73%86%97%96%
Te klein9%8%1%0%0%0%0%0%0%0%0%4%
Te groot0%0%0%2%32%56%60%44%27%14%3%0%
Beginners (groene golven)56%54%56%30%4%1%0%1%2%15%42%50%
Gevorderden49%51%55%77%71%55%50%60%73%82%67%56%
Ervaren surfers9%9%12%38%81%98%99%97%94%65%27%16%

Beginners (groene golven) (knie- tot borsthoog): de meeste dagen in Dec–Mrt · Gevorderden (borsthoog tot net boven je hoofd): de meeste dagen in Feb–Dec · Ervaren surfers (hoofdhoog en hoger): de meeste dagen in Mei–Okt

Modelschatting: geen geschikte boei binnen 50 km om ze mee te vergelijken.

Dagen zonder golven voor eerste lessen zijn te klein als elke beginnersspot onder 0,5 m blijft, en te groot als er geen in de band van 0,5 tot 2 m zit en er één boven ligt. De andere niveaus tellen naar de wand van de golf bij de piek: beginners op groene golven 0,6–1,2 m, gevorderden 1,2–2 m, ervaren surfers vanaf 1,5 m.

Wat een surfweek in Ahangama kost

Van € 549 tot € 975 per persoon, mediaan € 646: de laagste prijs voor een week met surflessen die 4 van de 14 kampen publiceren.

Laagste gepubliceerde surfweken

  • Surf Tribe Ahangama · vanaf € 549 (7 nachten · halfpension · 5 surflessen (10 u) · board en wetsuit)
  • PURE Beachfront Kathaluwa · vanaf € 599 (7 nachten · bed in slaapzaal · halfpension · 5 surflessen)
  • Lapoint Ahangama · vanaf € 692 (7 nachten · halfpension · 5 surflessen (10 u) · board en wetsuit)

Cijfers van de eigen website van elk kamp, met de datum op zijn pagina. Kamer, seizoen en inbegrepen zaken verschillen: vergelijk het pakket, niet alleen de prijs.

  1. 1. Surf Tribe Ahangama

    Een surfhuis naast Kabalana in Ahangama. Halfpension inbegrepen. Yoga, SUP, videoanalyse en excursies horen bij het surfen. Aankomstdata zijn flexibel.

    Alle maaltijden · Glamping · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies

  2. 2. PURE Beachfront Kathaluwa

    ★ 5/5 (13 beoordelingen) · Kathaluwa

    Het Sri Lanka-kamp van PURE aan het strand van Kathaluwa in Ahangama, aan de rij surfdorpen van de zuidkust. Ontbijt en diner inbegrepen. Snorkelen, duiken, fietsen en uitstapjes vullen de dagen naast surftheorie, videoanalyse, yoga en SUP.

    Halfpension · Suite · Glamping · Yoga · SUP · Video-analyse · Excursies

  3. 3. Lapoint Ahangama

    ★ 4.8/5 (436 beoordelingen) · Kabalana Beach

    Een surfkamp naast Kabalana Beach in Ahangama. Ontbijt en diner inbegrepen. Yoga, een sportschool en culturele excursies horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Halfpension · Yoga · Fitness

  4. 4. Sunshinestories Surf & Yoga Retreat

    ★ 4.8/5 (91 beoordelingen)

    Een surf- en yogaretreat in een honderd jaar oude Nederlandse koloniale villa in Ahangama, op vijf minuten lopen van de oceaan, met kamers rond een binnenplaats met frangipani, tuinbungalows en een lang zwembad; alle kamers hebben airco en eigen badkamer, waaronder een slaapzaal alleen voor vrouwen. De week van zondag tot zondag omvat 7 nachten, 7 ontbijten, 5 lunches en 5 diners, 5 surflessen met Sri Lankaanse coaches, 5 theorielessen, 4 videoanalyses, 10 yogasessies, surfplanken en vervoer.

  5. 5. Lotus Surf & Wellness

    ★ 5/5 (116 beoordelingen)

    Een koloniale boutiquevilla in Ahangama, op 100 m van het strand in een rustige hoek van de jungle, gerund door een Australisch moeder-en-zoonteam, met 5 slaapkamers met eigen badkamer en airco, een eigen zwembad, een yogashala in de jungle en een eigen spa. Het kamp van 6 nachten omvat 6 ontbijtbuffetten, 4 diners, 5 begeleide surfsessies met filmopnames en 5 videoanalyses, surfplanken en vervoer, 5 yogalessen en 1 massage.

  6. 6. Ticket To Ride Surf House Sri Lanka

    ★ 5/5 (97 beoordelingen)

    Een surfcoachinghuis in Ahangama, 50 m de jungle in tegenover een surfspot, met 9 slaapkamers met eigen badkamer en airco, een dakbar, een surfplankengarage en eigen ruimtes voor videocoaching. Het volledige pakket loopt van zaterdag tot zaterdag: 7 nachten, koffie en fruit bij zonsopgang, dagelijks ontbijt en 5 diners, en een surfcursus van 5 dagen met lessen bij dageraad, freesurfsessies in de middag, theorie en videoanalyse, plus 5 surfspecifieke trainingen.

  7. 7. Gota Dagua Sri Lanka

    ★ 5/5 (391 beoordelingen) · Kabalana Beach

    Een surfhuis naast Kabalana Beach in Ahangama. Ontbijt en diner inbegrepen. Yoga, culturele excursies, videoanalyse en theorielessen horen bij het surfen. Verblijven zijn vaste weekpakketten.

    Halfpension · Yoga · Video-analyse

  8. 8. Marshmellow Surf Camp Sri Lanka

    ★ 5/5 (78 beoordelingen)

    Een boutique surf- en wellnessvilla in de jungle van Ahangama, vlak bij het strand van Kabalana, voor surfers van beginner tot gevorderd, met kamers met airco en een zwembad. Afhankelijk van de aankomstdag omvat het verblijf ontbijt en lunch, surflessen met surfplank en vervoer, surftheorie, videoanalyse en surftraining, yoga, pilates en meditatie, ijs- en magnesiumbaden, surfskate, een strandbarbecue en een zonsondergangtrip.

  9. 9. Solas Surf & Yoga Retreat

    ★ 4.9/5 (86 beoordelingen)

    Een surf- en yogavilla direct aan het strand van Kabalana in Ahangama, met een beachbreak en de rifbreak Kabalana, bekend als The Rock, pal voor de deur, kamers met airco en eigen badkamer die uitkomen op een terras of de tuin, een zwembad en een yogashala aan het strand. Het pakket van zondag tot zondag omvat 7 nachten, 7 ontbijten, 5 driegangendiners, 5 surflessen van twee uur met materiaal, 5 yogasessies en een tour door een theeplantage.

  10. 10. Blue Waves Beach Lodge

    ★ 4.7/5 (236 beoordelingen)

    Een surflodge direct aan het strand van Ahangama met 11 kamers: 5 suites, 4 tweepersoonskamers en een eenpersoonskamer, elk met eigen badkamer, terras en zicht op de pointbreak, plus een gedeelde slaapzaal voor 6 personen. Het surfpakket omvat verblijf, dagelijks ontbijt en gezamenlijk diner, dagelijkse surfcoaching voor beginners en gevorderden of guiding voor ervaren surfers, dagelijks vervoer naar de spots en videoanalyse; alleen verblijf met ontbijt kan ook.

  11. 11. Soul & Surf Sri Lanka

    ★ 4.7/5 (205 beoordelingen) · vanaf £ 156 per nacht

    Een boutique surf- en yogahotel met 9 kamers aan zee in een afgelegen baaitje in Ahangama, met een linkse golf waar je vanaf het eigen café Canteen naartoe peddelt. De retreat van zaterdag tot zaterdag omvat 5 surflessen met materiaal en vervoer, 5 begeleide freesurfsessies, 5 videoanalyses, 5 Soul of Surfing-workshops, 7 yogalessen, 7 ontbijten, 5 lunches en 5 diners, met een drankje bij het diner.

  12. 12. Global Surf Lodge Kabalana

    ★ 4.7/5 (199 beoordelingen)

    Een boutique surf- en wellnesslodge in Kabalana, op een paar stappen van de oceaan, met 12 kamers die los van elkaar in weelderige tuinen liggen, elk met airco en eigen badkamer: twin-, tweepersoons- of driepersoons- en familiekamers die ook als gedeelde kamers dienen. De weekretreat omvat dagelijkse surftrips met ISA-gecertificeerde gidsen en alle materiaal, surftheorie, videoanalyse met een eigen fotograaf, dagelijks yoga, ijsbaden, tuktuktransfers en een excursie naar het Koggalameer.

  13. 13. Blue Waves Jungle Villa

    ★ 4.8/5 (41 beoordelingen)

    Een nieuw gebouwde surfvilla tussen de rijstvelden, op een minuut van het strand van Kabalana in Ahangama, met 6 tweepersoons- of twinkamers waar een derde bed bij kan, een tuin met eigen zwembad en een yogashala op het dak. Het surfpakket omvat verblijf, dagelijks ontbijt en gezamenlijk diner, dagelijkse surfcoaching voor beginners en gevorderden of guiding voor ervaren surfers, dagelijks vervoer naar de spots en videoanalyse.

  14. 14. Dreamsea Surf Camp Sri Lanka

    ★ 4.6/5 (266 beoordelingen)

    Een surfhotel direct aan het strand aan de Matara Road in Ahangama, waar de privé- en gedeelde kamers tussen de kokospalmen rechtstreeks op het strand uitkomen, met een zwembadbar en restaurant die ook voor publiek open zijn. Het weekpakket omvat verblijf met ontbijt en 3 diners en vrij gebruik van het surfmateriaal; surflessen, yoga en andere activiteiten komen erbij, en een luchthavenophaling is te boeken.

Veelgestelde vragen

Hoeveel surfcamps zijn er in Ahangama?

findsurfcamp.com vergelijkt 14 surfcamps in Ahangama.

Wat kost een surfweek in Ahangama?

Van € 549 tot € 975 per persoon, mediaan € 646: de laagste prijs voor een week met surflessen die 4 van de 14 kampen publiceren. De prijzen hebben we in oktober 2026 op de site van elk kamp gelezen.

Wanneer zijn er in Ahangama golven voor eerste lessen?

Ahangama: Bijna elke dag: Okt–Apr. De meeste dagen: Mei, Aug–Sep. Golven vaak te groot: Jun–Jul. Geschat voor de stranden uit swelldata van 1995-2025.

Hoe warm is het water in Ahangama?

In Ahangama is de zee tussen 28°C (82°F) in Aug en 30°C (86°F) in Apr: maandmedianen van de zeewatertemperatuur, 2015-2025.

Welk vliegveld ligt het dichtst bij Ahangama?

Bandaranaike International Colombo Airport (CMB) is voor alle kampen hier het dichtstbijzijnde vliegveld, ongeveer 145-150 minuten met de auto.

Surfcamps per bestemming